bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2012
  • wyświetleń: 2729

Uliczki na starówce zmienią wygląd

Zamiast asfaltu pojawią się tutaj kamienne kostki a zamiast nierównych chodników - eleganckie płyty z granitu. Rozpoczęła się przebudowa ulic Świętej Trójcy i Cieszyńskiej na bielskiej starówce.

Reklama

Rewitalizacja bielskiej starówki nie polega tylko na odnawianiu kolejnych kamienic, ale obejmuje także zmianę wyglądu tutejszych uliczek. W 2010 roku przebudowano już ul. Wzgórze, która prowadzi od strony Zamku Sułkowskich na bielski rynek. Ułożono na niej nowy bruk, a stare chodniki zastąpiono eleganckimi granitowymi płytami. Dzięki temu ulica bardziej przypomina deptak.

Teraz zmieniają się kolejne uliczki w tym rejonie. Rozpoczęła się przebudowa ul. Świętej Trójcy oraz fragmentu ul. Cieszyńskiej, który biegnie wzdłuż budynku sądu okręgowego. W trakcie przebudowy zostanie na nich ułożona kamienna kostka, a chodniki będą wykonane z eleganckich płyt granitowych. Prace potrwają kilka tygodni.

new / bielsko.info

źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.