bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2019
  • 28 września 2019
  • wyświetleń: 1521

W trakcie kiermaszu zebrano ponad 5000 zł dla Fundacji Psia Ekipa

Ponad 5000 złotych trafi do bielskiej Fundacji Psia Ekipa, która od wielu lat troszczy się o zwierzęta będące w szczególnej potrzebie. Przekazana kwota została zebrana podczas charytatywnego kiermaszu w Galerii SFERA, przeprowadzonego w ramach III edycji akcji "Pluszaki ratują zwierzaki". Organizatorami akcji są: Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Galeria Sfera.

pluszaki ratują zwierzaki
Pluszaki ratują zwierzaki · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Aby wziąć udział w akcji, wystarczyło przekazać w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA pluszaki, gry czy inne zabawki, które choć już niepotrzebne, z powodzeniem mogły posłużyć do zabawy innym dzieciom. Wszystkie przedmioty podarowane przez odwiedzających Sferę zostały wystawione na sprzedaż podczas charytatywnego kiermaszu, który odbył się w sobotę 14 września. Podczas dwóch poprzednich edycji zebrano niemal 11 000 zł, co w połączeniu z wynikami sobotniej akcji - 5220 zł - daje łącznie ponad 16 000 zł przekazanych na pomoc potrzebującym zwierzętom.

- Nasi klienci chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne organizowane w Galerii SFERA. Tak było i tym razem, kiedy wspólnie z Fundacją Ekologiczną ARKA zapowiedzieliśmy kiermasz na rzecz potrzebujących zwierząt - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA. - Odwiedzający przynieśli mnóstwo zabawek, w tym wiele pluszaków, które z pewnością zdążyły już wywołać uśmiechy na twarzach swoich nowych, małych właścicieli. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i okazali w ten sposób swoje dobre serce. Zapraszamy jednocześnie do udziału w kolejnym kiermaszu zaplanowanym w grudniu - podsumowuje.

"Pluszaki ratują zwierzaki" to nie jedyna akcja charytatywna, realizowana przez Galerię SFERA we współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA. Miłośnikom jednośladów dobrze znana jest akcja ROWER POMAGA z Galerią SFERA. Przez cały sierpień, podczas jej trzeciej edycji, prawie 3500 rowerzystów przemierzyło ponad milion kilometrów. Dzięki temu aż 10 nowych rowerów trafiło do dzieci z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych i stowarzyszeń w ramach przeliczenia kilometrów przejechanych na rowerze przez uczestników akcji. 

Z kolei fani literatury mogą brać udział w cyklicznych kiermaszach "Książka wspiera bohatera". Dochód z każdej sprzedanej książki, podarowanej przez odwiedzających Sferę, zostaje przeznaczony na bilety do kina i teatru dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych, a także na organizację warsztatów ekologicznych. Kolejne okazje do odświeżenia domowej biblioteczki pojawią się w ostatnią sobotę października i listopada.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.