Wiadomości

  • 26 września 2019
  • wyświetleń: 2902

Para zatrzymana za kradzież roweru. 28-latka była ścigana listem gończym

Kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali parę bielszczan, która w sierpniu br. ukradła rower wartości 2 tys. złotych. 31-latek i jego 28-letnia partnerka dokonali kradzieży w jednym w bloków na bielskim Osiedlu Beskidzkim. Ponadto kobieta była poszukiwana listem gończym po tym, jak sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu do innej sprawy kryminalnej. Za kradzież, której wspólnie dokonali, grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

14 sierpnia do Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zgłosił się mieszkaniec jednego z bloków Osiedla Beskidzkiego w Bielsku-Białej. Zawiadomił o kradzieży jego roweru o wartości 2 tys. złotych. Policjanci przyjęli zgłoszenie i rozpoczęli dochodzenie. Po miesiącu na trop złodziejskiej pary trafili kryminalni z bielskiej komendy. Według informacji, które zdobyli policjanci, przestępstwa miała dokonać para bielszczan.

28-latka zamieszana w kradzież miała być także poszukiwana listem gończym po tym, jak bielski sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu do innej sprawy kryminalnej. W poniedziałek po ustaleniu jej kryjówki, śledczy zatrzymali zaskoczoną młodą kobietę. Chwilę później w ręce stróżów prawa wpadł także jej 31-letni partner, który ukrywał się na terenie pobliskiego pustostanu.

Para została zatrzymana i doprowadzona do komendy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwoje usłyszeli zarzuty kradzieży, za którą grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Będą musieli także zwrócić pokrzywdzonemu równowartość skradzionego roweru. 28-latka zgodnie z postanowieniem listu gończego trafiła do aresztu śledczego. O ich dalszym losie zadecyduje niebawem bielski sąd.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.