bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 września 2019
  • wyświetleń: 1237

Paleciak elektryczny Still - do centrum logistycznego, jak i do sklepu

Materiał partnera:

Wózki widłowe i paleciaki elektryczne to urządzenia wysoce uniwersalne i jednocześnie niezbędne. Przydają się zarówno do dużych centrów logistycznych, magazynów wielkopowierzchniowych, składów budowlanych, jak i mniejszych sklepów. Z czego wynika ich fenomen?

Paleciak elektryczny Still


Do czego przeznaczone są wózki paletowe? Różne rodzaje pojazdówProdukty takie jak paleciak elektryczny Still lub modele innych, znanych i renomowanych marek przeznaczone są przede wszystkim do transportowania towarów paletowych. Bez względu na to, czy towarami tymi są produkty żywnościowe, budowlane, czy chemiczne - w każdym przypadku wózek paletowy nada się do sprawnego przemieszczenia palet.

W przeciwieństwie do wózków widłowych urządzenia paletowe mogą być dwojakie. Pierwszy rodzaj to manualne paleciaki, które zgodnie z nazwą, obsługiwane są przez operatora w sposób ręczny. To urządzenia, które świetnie nadają się do mniejszych sklepów i magazynów. Ich dużą zaletą jest mobilność i relatywnie niska waga.

Elektryczne wózki paletowe to pojazdy wyposażone w układ sterowania i wymienne baterie. W zależności od konkretnego modelu mogą być wyposażone w kabinę, upodabniającą je do klasycznych wózków widłowych, albo wygodny podest, dzięki któremu operator może pracować w pozycji stojącej, zyskując na mobilności urządzenia i mniejszych rozmiarach. Elektryczne paleciaki są doskonałym wyborem dla większych magazynów i centrów logistycznych. Przenoszenie i komisjonowanie towarów za ich pomocą odbywa się szybko, sprawnie i wygodnie. Elektryczny napęd sprawia, że podobnie jak urządzenia manualne, pojazdy te mogą być wykorzystywane do przenoszenia towarów żywnościowych. W tym przypadku bowiem wskazany jest brak emisji spalin, co wyklucza klasyczne wózki widłowe spalinowe.

Wózek widłowy czy wózek paletowy - które urządzenie warto wybrać w zależności od sytuacji?Wózki widłowe to pojazdy, które zajmują więcej miejsca, ale posiadają też wiele zalet, których brak w przypadku klasycznych paleciaków. Przede wszystkim wózki widłowe służą do podnoszenia i zdejmowania towarów z regałów, podczas gdy podstawową funkcją wózków paletowych jest transport poziomy, nie pionowy.

Firmy posiadające magazyny, w których towary składowane są również w pionowych systemach regałów, zmuszone są do korzystania z wózków widłowych. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji nie trzeba się wyposażyć we flotę pojazdów paletowych. Na płaszczyźnie intralogistyki magazynowej wózki paletowe, wraz z wózkami widłowymi, będą zawsze nieodłącznym elementem pracy.