bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 3092

Jaką uczelnię studiów podyplomowych wybrać na Śląsku?

Materiał partnera:

Oprócz zmiany pogody i nieubłaganie nadchodzącego końca roku, zbliżający się październik wiąże się również z początkiem roku akademickiego. Studenci w lepszych lub gorszych nastrojach wracają do uczelnianych sal, a miasta ponownie ożywają, wypełniając się akademickim gwarem. To również ostatni moment na to, by zacząć studia podyplomowe w semestrze zimowym!

RELACJA NA ŻYWO

Strona odświeża się automatycznie.Jaką uczelnię studiów podyplomowych wybrać


Zaskakujące jest to, że z tak istotną decyzją potrafimy czekać aż do ostatniego momentu. Z drugiej strony, takie przeciąganie potrafi zapewnić nam odpowiedni czas do namysłu. Na szczęście, w przypadku studiów podyplomowych nie powinno być to specjalnym problemem. Ponieważ w przeciwieństwie do klasycznych uczelni, można bez problemu znaleźć tam wolne miejsce na właściwie wszystkich kierunkach, nawet kilka dni przed startem zajęć. Instytut Studiów Podyplomowych to przykład takiej placówki, która czeka nawet na najbardziej niezdecydowanych studentów.

Jaką uczelnie oferującą studia podyplomowe wybrać na Śląsku?W tak prężnie budującym swoją pozycję regionie jak Śląsk, pojawiło się już kilka instytucji oferujących szansę uzupełnienia swoich kwalifikacji. Jednak, na co zwrócić uwagę, by podjąć dobry wybór? To pytanie, które kryje w sobie wiele niuansów. Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, których warto się trzymać.

Gdy szukamy placówki dla siebie, pomyślmy o logistyce. Zależnie od konkretnego kursu, będziemy musieli pojawiać się na miejscu co weekend lub co dwa. Dlatego warto wybrać takie miejsce, do którego nie będziemy mieli daleko. W tym zakresie Instytut Studiów Podyplomowych przewyższa inne placówki, ponieważ oferuje studia właściwie w każdym większym mieście w regionie. Zawiercie, Tychy, Rybnik czy Bielsko-Biała - w każdym z tych miejsc można już studiować podyplomowo!

Kadry, doświadczenie, rzetelnośćOprócz miejsca, w którym odbywają się zajęcia, warto zwrócić uwagę na to, kto je prowadzi. W dzisiejszych warunkach liczą się jedynie praktycy. Dzięki swojemu doświadczeniu, potrafią oni nie tylko przekazać teorię, ale i pokazać, jak zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Jeśli zajęcia prowadzą amatorzy, którzy ukończyli jedynie kursy, to trudno łudzić się, że będą w stanie sami poprowadzić wartościowe szkolenia. Na szczęście istnieją profesjonalne placówki, takie jak ISP, które dobierają jedynie fachową i doświadczoną kadrę.

Studia podyplomowe, kursy i ciągłe rozwijanie swojej wiedzy to jedyne, co obecnie może dać nam przewagę na rynku pracy. Skoro cały czas się rozwija, my musimy dotrzymać mu kroku. Szkolenia w instytucjach z dobrą renomą nie tylko realnie poprawiają nasze kwalifikacje, ale także wywołują dobre wrażenie w nawet pobieżnie przejrzanym CV. Warto inwestować w siebie, by potem pracodawca zainwestował w nas.

Zapraszamy na studia podyplomowe:
Instytut Studiów Podyplomowych w Bielsku-Białej
ul. Józefa Lompy 10, 43-300 Bielsko-Biała
Rekrutacja na studia podyplomowe