Wiadomości

  • 23 września 2019
  • wyświetleń: 4246

[ZDJĘCIA] Wspólne patrole policji i strażników leśnych w górach

Dzielnicowi z bielskiej "dwójki" razem ze strażnikami leśnymi przeprowadzili w ostatnich dniach działania "Bezpieczny las". Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Wspólne patrole policji i strażników leśnych w górach · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania prowadzone były na terenie Klimczoka, Szyndzielni, Błatniej oraz bielskiej Stefanki, Koziej Górki, Cygańskiego lasu i Doliny Wapienicy. Policjanci patrolowali leśne tereny. W działania osobiście zaangażował się komendant bielskiej dwójki nadkom. Jacek Śliwka.

Celem ich działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

Działania są elementem realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców i użytkowników lasów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzali bowiem m.in. miejsca wskazywane za pośrednictwem tego popularnego narzędzia community policing, gdzie według zgłoszeń ma dochodzić do poruszania się po terenach leśnych quadami i motocrossami.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.