Wiadomości

  • 19 września 2019
  • wyświetleń: 15659

16-latek wyszedł z domu. Zostawił niepokojący list

Dzielnicowi z trzeciego komisariatu odnaleźli wczoraj zaginionego 16-latka z Bielska-Białej. Nastolatka przez kilka godzin poszukiwali bielscy policjanci, rodzina i przyjaciele. W poszukiwania zaangażowali się także użytkownicy mediów społecznościowych. Stróże prawa całego i zdrowego chłopaka przekazali pod opiekę rodzinie.

Wczoraj po godzinie 16.00 do bielskiej policji wpłynęło zgłoszenie o zaginionym nastolatku, który wyszedł z domu, pozostawiając niepokojący list. O zaginięciu 16-letniego bielszczanina zawiadomiła pełna złych obaw rodzina. W poszukiwania natychmiast zostali zaangażowani policjanci z bielskiej komendy, komisariatów oraz wapienickiej prewencji i straży miejskiej. W poszukiwaniach brali udział dzielnicowi, wykorzystano policyjnego psa tropiącego.

W czynności zaangażował się osobiście zastępca komendanta trzeciego komisariatu, który nadzorował akcję. W tym samym czasie nastolatka poszukiwała jego rodzina i przyjaciele oraz użytkownicy mediów społecznościowych. Stróże prawa sprawdzali dworce PKS i PKP, pustostany oraz tereny zalesione. Kontrolowali miejsca odwiedzane przez młodzież. Sprawdzali także informacje przekazywane dyżurnemu komisariatu przy ul. Traugutta oraz wymieniane pomiędzy użytkownikami mediów społecznościowych.

Po blisko 5 godzinach poszukiwań zaginionego w rejonie Osiedla Wojska Polskiego zauważyli dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Policjantom udało się go odnaleźć całego i zdrowego. Dzielnicowi wezwali na miejsce załogę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego. Następnie 16-latek został przekazany pod opiekę rodzinie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama