Wiadomości

  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 5818

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki odebrały od prezydenta klucz do miasta

16 września w Ratuszu gościli najmłodsi mieszkańcy Bielska-Białej. Ta wyjątkowa wizyta rozpoczęła się od uroczystego przekazania przedszkolakom klucza do miasta przez prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Rozpoczęły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 16.09.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Następnie dzieci zostały zaproszone do Sali Sesyjnej gdzie oficjalnie przywitał je Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik. Tam też odśpiewały hymn przedszkolaków oraz zaprezentowały specjalnie przygotowane pokazy tematyczne. W dalszej części spotkania odbyła się Sesja Dziecięca - Miasto otwarte dla dzieci, podczas której przedszkolaki wygłosiły swoje postulaty związane z funkcjonowaniem miasta i przekazały je prezydentowi Klimaszewskiemu.

Sesję zakończyło wręczenie gościom medali „Przyjaciela Przedszkolaków”. Wizyta dzieci w Ratuszu była również okazją do zwiedzenia tego zabytkowego budynku, w tym gabinetu prezydenta. Spotkanie rozpoczęło cykl wydarzeń przygotowanych specjalnie w związku z obchodzonym 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. W obecnym roku przedszkola prowadzone przez Miasto Bielsko-Biała postanowiły przyłączyć się do wspólnego świętowania bawiąc się i edukując od 16 do 21 września.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.