Wiadomości

  • 16 września 2019
  • 21 września 2019
  • wyświetleń: 6507

Opublikowano raport z pierwszego tygodnia działania parkomatów

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej opublikował raport z pierwszego tygodnia działania parkomatów w Bielsku-Białej

parkomat
Parkomat przy ulicy Głębokiej · fot. MZD Bielsko-Biała


Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przeprowadził analizę danych z pierwszych dni funkcjonowania systemu. W pierwszym tygodniu września br. kierowcy dokonali w parkomatach ponad 17 tys. transakcji wnoszenia opłat za postój, w tym:
  • gotówką: 12,1 tys. transakcji,
  • kartą płatniczą: 4,7 tys. transakcji,
  • BLIKiem: 230 transakcji.


Osiągnięte z tego tytułu przychody (1-8 września 2019 r.) w kwocie 42,9 tys. zł wykazały ponad 25% wzrost w stosunku do roku ubiegłego - tj. 7 pierwszych dni września 2018 r., gdy SPP była obsługiwana przez inkasentów. Przychody te wyniosły wówczas 31,9 tys. zł.

Ponadto przychody z pierwszego tygodnia września 2019 r. w zakresie opłat dokonywanych aplikacjami mobilnymi (SkyCash oraz moBILET) - wykazały ponad 400% wzrost wpływów w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego (2018 r.). Obecnie (2019 r.) 3,7 tys. zł, w 2018 r.: 0,9 tys. zł.

Aktualnie SPP w Bielsku-Białej jest obsługiwana przez 9 pracowników MZD tzw. kontrolerów. Wraz z rozpoczęciem wdrożenia nowego systemu 4 z nich zostało wydelegowanych, jako instruktorzy, którzy w godzinach funkcjonowania SPP prowadzą w terenie pomoc w obsłudze parkomatów oraz wyjaśniają kwestie związane z nowymi zasadami poboru opłat. Ponadto dystrybuują wśród kierowców ulotki informacyjne dotyczące wprowadzonych zmian.

Pomimo prowadzonej szerokiej akcji informacyjnej w pierwszych 3 dniach prowadzonej kontroli kontrolerzy, po stwierdzeniu postoju pojazdu bez wniesionej należnej opłaty za parkowanie w SPP wystawili 590 wezwań do uiszczenia opłaty dodatkowej (w wysokości 50 zł). Należy jednak podkreślić, iż w następnych dniach liczba ta zmalała do średnio 125 wezwań dziennie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.