bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2019
  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 16260

Koalicja Obywatelska na czele ankiety wyborczej

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi sprawdzaliśmy preferencje wyborcze czytelników portalu bielsko.info. Koalicja Obywatelska może liczyć na największe poparcie internautów z Bielska-Białej.

koalicja obywatelska
Koalicja Obywatelska na czele ankiety · fot. Platforma Obywatelska


W dniach 14-22 września na portalu bielsko.info można było oddać głosy w dwóch ankietach wyborczych. Naszych czytelników pytaliśmy o komitet, na który zamierzają zagłosować w październikowych wyborach do Sejmu, a także o wybór kandydata do Senatu.

Na pytanie "na kandydata którego z komitetów oddasz głos w wyborach do Sejmu?" odpowiedziało 763 internautów (zalogowani użytkownicy Facebook'a).

Pierwsze miejsce z poparciem na poziomie niespełna 39% zajęła Koalicja Obywatelska. Co ciekawe na drugim miejscu uplasowała się Konfederacja z poparciem rzędu 27%. Dopiero trzecie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 21% ankietowanych. Czwarte miejsce zajęła Lewica pod szyldem SLD (11%). Z niewielkim, niespełna procentowym poparciem, tabelę zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wyniki ankiety wyborczej:
Koalicja Obywatelska - 38,93% (297 głosów)
Konfederacja - 27,39% (209 głosów)
Prawo i Sprawiedliwość - 21,36% (163 głosy)
Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,4% (87 głosów)
Polskie Stronnictwo Ludowe - 0,92% (7 głosów)

W drugiej ankiecie na pytanie "na kogo oddasz głos w wyborach do Senatu?" zagłosowało 447 osób. 69% ankietowych zadeklarowało oddanie głosu na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Agnieszkę Gorgoń-Komor. 31% ankietowanych opowiedziało się za kandydaturą Andrzeja Kamińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.