Wiadomości

  • 13 września 2019
  • 15 września 2019
  • wyświetleń: 93021

[FOTO] Katastrofa budowlana przy ul. Lompy. Runęła ściana kamienicy!

W piątek, 13 września około godziny 12:00 przy ulicy Lompy w Bielsku-Białej doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się ściana kamienicy będącej w trakcie remontu. Na miejscu interweniowały liczne służby ratunkowe.Gruzowisko przeszukano pod pod kątem osób poszkodowanych. Wstępne informacje mówiły, że pod gruzami nie ma ludzi, ale niezbędne było dokładne zweryfikowanie tych doniesień. Do pomocy lokalnym strażakom zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Jastrzębia-Zdroju. Ratownicy byli wspomagani przez psy wyszkolone do poszukiwania osób znajdujących się pod gruzami. Na szczęście nikogo nie odnaleziono.

Katastrofa budowlana przy ul. Lompy - 13.09.2019 · fot. sid / bielsko.info


O bardzo dużym szczęściu może mówić kierowca ciężarówki zaparkowanej obok budynku. Ściana runęła tuż obok niego uszkadzając ciężarówkę. Cegły wpadły do kabiny. Mężczyźnie nic się nie stało, bo dosłownie kilka sekund wcześniej wysiadł z kabiny i poszedł w przeciwnym kierunku.

Katastrofa budowlana przy ul. Lompy - 13.09.2019 · fot. sid / bielsko.info


Na miejscu pojawił się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i pracownicy ratusza. Lokatorzy sąsiadującej kamienicy nie mogli wrócić do swoich mieszkań. Strażacy przynieśli im najpotrzebniejsze rzeczy (pieniądze, dokumenty, leki itp.). Mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze, którymi dysponuje miasto. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano uczniów dwóch pobliskich szkół i wygrodzono teren wokół budynku. Stojące wokół zagrożonego obiektu pojazdy, których właściciele nie wiedzieli o potencjalnym zagrożeniu, przepchano w bezpieczne miejsce przy użyciu specjalnych wózków.

Transport zaparkowanych w pobliżu samochodów przy
Transport zaparkowanych w pobliżu samochodów przy użyciu specjalnych wózków - 13.09.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Co było powodem katastrofy? Odpowiedź na to pytanie da rozpoczęte właśnie śledztwo. Wiadomo, że budynek znajdował się w trakcie rozbudowy. Operator koparki wykonywał prace w pobliżu fundamentów, co niewątpliwie mogło przyczynić się do zdarzenia. W sprawę zaangażowany jest prokurator i specjaliści z nadzoru budowlanego. Działania przy ulicy Lompy trwały do późnych godzin popołudniowych.

Katastrofa budowlana przy ul. Lompy - 13.09.2019 · fot. Helipoland.com


sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.