Wiadomości

  • 13 września 2019
  • wyświetleń: 10225

Parkowanie po nowemu. Kierowcy wściekli - groźby w kierunku kontrolerów

Minęły już prawie dwa tygodnie od czasu wprowadzenia zmian w strefie płatnego parkowania. Przypominamy, że od początku września opłaty parkingowe należy wnosić bezpośrednio po zaparkowaniu pojazdu w parkomacie lub aplikacji mobilnej. Tylko w pierwszych dniach parkowania po nowemu nałożono na kierowców kilkaset mandatów.

parkimaty
Parkowanie po nowemu. Kierowcy wściekli - groźby w kierunku kontrolerów · fot. bielsko.info


Choć miasto przeprowadziło solidną kampanię informacyjną, w ubiegłym tygodniu część kierowców zapomniała po zaparkowaniu pojazdu dokonać płatności w parkomacie lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Posypało się sporo mandatów. W pierwszych trzech dniach kontrolerzy nałożyli 500 kar w wysokości 50 zł.

Często dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji, o czym opowiadają sami kontrolerzy. - Kierowcy wyzywają nas. Padają wulgaryzmy. Zdarzały się też przypadki, że grożono nam pobiciem - mówi nam jeden z kontrolerów.

Jak udało nam się ustalić, w obecnym tygodniu kontrolerzy podchodzą do kierowców pobłażliwiej. - Dostaliśmy polecenie, żeby nie wystawiać mandatów, tylko edukować kierowców i pomagać przy obsłudze parkomatów - mówi kontroler opłat postojowych.

Kilka dni temu wystosowaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej pytania związane z działaniem strefy płatnego parkowania - w tym prośbę o podanie informacji o liczbie nałożonych mandatów. Do czasu publikacji artykułu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.