Wiadomości

  • 11 września 2019
  • 12 września 2019
  • wyświetleń: 63238

[FOTO] Jeleń zawitał do centrum miasta. Mamy nagranie z kolizji!

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę około godziny 13:00 na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Michałowicza w Bielsku-Białej. Ważący kilkaset kilogramów jeleń wskoczył na maskę samochodu nauki jazdy, po czym zbiegł w stronę centrum miasta. Ruszyła obława za rannym zwierzęciem.Spłoszony jeleń biegał po mieście przez kilkadziesiąt minut, po czym zatrzymał się w niewielkim skwerku nad ulicą Partyzantów (pomiędzy pl. Żwirki i Wigury, a ulicą Sikornik). Sytuacja mogła wydawać się śmieszna, ale było zupełnie inaczej. Ciężkie i spłoszone zwierzę mogło zrobić komuś krzywdę. Padła decyzja o podaniu środka usypiającego i przewiezieniu jelenia gdzieś daleko za miasta. Ten miał jednak inne plany i nie zamierzał iść spać.

Właściwa akcja rozpoczęła się wraz z zapadającym zmrokiem, gdy ruch kołowy i pieszy znacznie się zmniejszył. Zwierzęciu podano dwie dawki środka usypiającego, które nie zadziałały od razu. Spłoszony rogacz wbiegł ponownie na ulicę Partyzantów i zatrzymał się na terenach przemysłowych przy ulicy Partyzantów (parking Starej Przędzalni). Trzecia dawka środka usypiającego także nie zadziałała. Rozjuszony jeleń ponownie ruszył w miasto ulicą Partyzantów i wbiegł do koryta rzeki Biała na wysokości parku Mickiewicza.

Akcja "jeleń" w Bielsku-Białej - 11/12.09.2019 · fot. Bielskie Drogi


Po kilkudziesięciu minutach środki nasenne najprawdopodobniej zaczęły połowicznie działać. Zwierzę mocno opadło z sił i powoli kroczyło korytem rzeki w stronę Szczyrku. Po około trzech godzinach bohater tej historii dotarł w okolice II Urzędu Skarbowego, gdzie wyszedł z koryta rzeki i oddalił się w stronę Cygańskiego Lasu. Akcja przepędzania jelenia z miasta zakończyła się około godziny 2:00.

Ze względów bezpieczeństwa część ulic w mieście była zablokowana.

Loading...


Loading...

sid / bielsko.info

źródło: FB/bielskiedrogi

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj