Wiadomości

  • 11 września 2019
  • 12 września 2019
  • wyświetleń: 16515

Dla okradzionej 99-latki zebrano ponad pół miliona złotych!

Kilka dni temu pisaliśmy o bulwersującej sytuacji, która wydarzyła się na osiedlu Złote Łany. 99-letnia kobieta została okradziona przez osoby podające się za pracowników spółdzielni. Kobieta straciła oszczędności swojego życia. Na szczęście znaleźli się dobrzy ludzie, którzy zebrali pieniądze dla Pani Ewy.

pani ewa
99-letnia Pani Ewa z Bielska-Białej · fot. TVN24


Przypominamy, że w miniony piątek, wczesnym popołudniem do mieszkania 99-letniej bielszczanki zapukała para oszustów podających się za pracowników spółdzielni. Oszuści weszli do mieszkania seniorki pod pretekstem remontu rur. Ich łupem padła gotówka bielszczanki - 4000 zł. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule "Oszuści ukradli oszczędności 99-letniej bielszczanki".

Historią Pani Ewy zainteresowała się telewizja TVN, która przygotowała materiał wideo na ten temat. Sprawą zainteresował się także znany youtuber Łukasz Jakóbiak, autor kanału 20m2. Zorganizował w sieci zbiórkę pieniędzy dla Pani Ewy. Okazało się, że inicjatywa yotubera przeszła najśmielsze oczekiwania. W ciągu zaledwie 30 minut osiągnięto pierwotny cel zbiórki ustalony na kwotę 4000 złotych.

- Jesteście niesamowici - osiągnęliśmy pierwszy cel w zaledwie 30 minut! Dlatego zwiększyłem cel na 70.000 zł, aby z Waszą pomocą Pani Ewa mogła zapomnieć o tym przykrym wydarzeniu. Dziękuję za każde wsparcie - poinformował Łukasz Jakóbiak. I ten cel został osiągnięty. 3263 osób wpłaciło łącznie ponad 100 tys. złotych.

Równolegle zbiórkę prowadzi bielska fundacja Serca dla Maluszka. Już wczoraj na koncie fundacji zebrano ponad 440 tys. złotych dla Pani Ewy!

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.