Wiadomości

  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 4446

Symboliczne przekazanie czeku na remont dróg w Bielsku-Białej

Wicewojewoda Jan Chrząszcz wręczył wczoraj symboliczne czeki na realizację inwestycji drogowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) w naszym województwie. Z rządowego programu miasto Bielska-Białej otrzyma 3 mln złotych

promesa
fot. fb Jan Chrząszcz


W delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej promesy zostały wręczone reprezentantom gmin powiatu bielskiego. Tu ze wsparcia skorzystają: Kozy, Buczkowice, Porąbka, Wilkowice, Szczyrk, powiat bielski oraz miasto Bielsko-Biała.

- Nigdy do tej pory nie trafiły takie pieniądze do naszego województwa na budowę, przebudowę i modernizację dróg. Dla porównania w 2015 roku przeznaczono 69 mln zł. Teraz jest to kwota blisko 300 mln zł - podkreśla wojewoda.

Na liście podstawowej do dofinansowania w 2019 roku znajduje się 46 powiatowych i 98 gminnych inwestycji.

FDS jest nowym narzędziem wsparcia samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. Dzięki rządowemu wsparciu dla samorządów możliwe będzie zachowanie sieci drogowej we właściwym stanie i zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym z niej mieszkańcom. Dla wielu powiatów i gmin zbyt niskie dochody były dotychczas przeszkodą dla realizacji koniecznych inwestycji.

Nowością jest to, że FDS jest stabilnym programem obliczonym na wiele lat, z którego możliwe będzie dofinansowanie zadań wieloletnich, co pozwoli na realizację większych inwestycji, które dotychczas były przez samorządy odkładane.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.