Wiadomości

  • 9 września 2019
  • 10 września 2019
  • wyświetleń: 23277

Projekt rozkładu jazdy PKP Intercity. Nowy pociąg do Przemyśla

Spółka PKP Intercity przygotowała wstępny projekt rozkładu jazdy 2019/2020, który wejdzie w życie z dniem 1 grudnia 2019 r.

tlk szyndzielnia, pociąg, dworzec, intercity
Znamy projekt nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity · fot. bielsko.info


Projekt rozkładu jazdy na nowy rok zawiera kilka istotnych dla Bielska-Białej zmian. Według wstępnych założeń zlikwidowany zostanie pociąg TLK "Artus" relacji Bielsko-Biała Główna - Gdynia Główna na odcinku Bielsko-Biała Główna - Katowice. Miejsce "Artusa" zastąpi IC "Hutnik" (Bielsko-Biała Główna - Gdynia Główna).

Ciekawą dla bielszczan propozycją będzie uruchomienie nowego pociągu TLK "Wisłoka" z Bielska-Białej do Przemyśla Głównego, przez Kraków, Tarnów i Rzeszów. PKP Intercity zamierza także w miejsce likwidowanego połączenia IC "Damrot" z Bielska-Białej do Warszawy Wschodniej uruchomić pociąg IC "Skarbek" w relacji Bielsko-Biała Główna - Olsztyn Główny.

Wydłużona zostanie relacja pociągu IC "Szyndzielnia" do stacji Świnoujście, a także trasa TLK "Rozewie", którym z Gdyni w okresie wakacji będzie można dojechać do słowackiej Żyliny.

Projekt rozkładu jazdy PKP Intercitypkp
fot. FB PKP Bielsko-Biała

pkp
fot. FB PKP Bielsko-Biała

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.