bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2019
  • wyświetleń: 5237

Burmistrz Czechowic-Dziedzic otrzymał list z pogróżkami

Marian Błachut otrzymał anonimowy list z pogróżkami. Autor oskarża burmistrza Czechowic-Dziedzic o przyjmowanie łapówek i grozi samorządowcowi oraz jego rodzinie.

Kolejne przystanki w Bielsku-Białej odnowione - 14.08.2020
Burmistrz Marian Błachut · fot. www.komunikacja.bielsko.pl


W niedzielę Marian Błachut na facebooku opublikował informację o otrzymaniu listu podpisanego przez "obywateli Czechowic-Dziedzic". Korespondencja zawiera groźby skierowane pod adresem burmistrza oraz jego rodziny, jako zemsta za rzekome działania przeciw drzewom i ochronie gruntów rolnych, a także współpracy z deweloperami - za pieniądze.

- Zniszczymy Pana za darmo. Za rodzinkę też się weźmiemy - czytamy w anonimowym liście.

Loading...


Marian Błachut dość obszernie skomentował całą sytuację: - Nie muszę chyba specjalnie tłumaczyć, jak można się czuć, będąc tak bezpodstawnie pomówionym. Nigdy nie wydałem polecenia wycinki drzewa bez uzasadnienia, a jedynie wtedy, gdy zagrażało to bezpieczeństwu, bądź było konieczne przy realizacji uzasadnionej społecznie inwestycji - napisał.

Burmistrz wyjaśnia, że przekwalifikowanie gruntów rolnych na inwestycyjne następuje zawsze na wniosek właściciela, a nie z urzędu. - Wszelkie inwestycje deweloperów realizowane są po sprzedaży działek przez prywatnych właścicieli, a urząd nie ma prawa pierwokupu, czy zablokowania prywatnej inwestycji, jeżeli jest ona realizowana zgodnie z obowiązującym prawem. To, że może nam taka inwestycja nie odpowiadać i mieszkańcy jej nie chcą, nie daje mi podstaw prawnych do jej zablokowania. A jak szanuję zieleń i drzewa obrazują zdjęcia z mojego ogrodu, o który dbam sam osobiście - tłumaczy.

- Wierzę jednak w to, że wśród mieszkańców naszego miasta, są też tacy, którzy mówią nienawiści stanowczo - Nie! - zakończył.

Oskar Piecuch / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.