Wiadomości

  • 6 września 2019
  • 7 września 2019
  • wyświetleń: 14553

[ZDJĘCIA] Pułapki w górach. To może skończyć się tragedią!

Rowerzyści, którzy korzystają ze nieformalnych ścieżek górskich w naszym mieście, borykają się z problemem rozciągniętych między drzewami stalowych linek. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce na trasie z Magurki do Straconki.

Loading...


- Uważajcie na Magurce! Głupota ludzka może zrobić krzywde! Dostaliśmy cynk, że ktoś rozwiesza stalowe linki między drzewami. Ostatnio na Beboku a dzisiaj na Magu. Jeździjcie ostrożnie - poinformował rowerzysta, który zjeżdżał z Magurki trasą "Hopbit".

O podobnej sytuacji rowerzyści alarmowali pod koniec lipca. Na trasie "BEBOK", prowadzącej z Klimczoka w rejon zapory w Wapienicy, ktoś rozciągnął linkę na wysokości głowy.

Loading...


- Nie do zauważenia - tylko niska pozycja mnie uratowała! Oczywiście zlikwidowane - tylko pytanie kto to zrobił? - pyta rowerzysta, który jako dowód opublikował na facebook'owej stronie trasy kilka zdjęć.

Linki pojawiają się na nieformalnych trasach, które nie należą do kompleksu oficjalnych ścieżek górskich Enduro Trails. Zdarza się także, że na nieformalnych zjazdach układane są także konary i gałęzie.

Sprawy najczęściej nie są zgłaszane policji, choć osoby, które rozciągają w lesie linki popełniają poważne przestępstwo. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj