bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 5 września 2019
  • wyświetleń: 1817

Szampony do włosów farbowanych - który jest najlepszy?

Materiał partnera:

Szamponów do włosów farbowanych jest całe mnóstwo. Aby wybrać najlepszy trzeba na chwilę pochylić się na tym, ponieważ wtedy Twoje włosy zyskają niesamowity blask, odżywienie i regenerację. Co więcej, pozbędziesz się niechcianych odcieni, które zaburzają cały efekt.

Szampony do włosów farbowanych


Szampon do włosów farbowanych to obowiązkowa pozycja w Twoim codziennym rytuale pielęgnacyjnym (zobacz dostępne opcje). Zwłaszcza włosy blond potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ są najbardziej narażone na zniszczenia. Mocne rozjaśnianie włosów bowiem działa wysuszająco, osłabiająco oraz zawsze pojawia się też problem niechcianych żółtych odcieni. Aby tego uniknąć warto wybrać szampon do włosów rozjaśnianych ze specjalnym, fioletowym pigmentem.

W przypadku włosów rudych największym problemem jest szybkie wypłukiwanie się koloru. Niestety wszystkie odcienie będące pochodną czerwonego są dość mało trwałe i przy chociażby codziennym myciu włosów szybko się wypłukują. Dlatego warto stawiać na szampony dedykowane rudym włosom, ponieważ przedłużają one trwałość koloru, domykają łuskę oraz pielęgnują.

Włosy czarne i brązowe są stosunkowo mało narażone na podrażnienia struktury w trakcie koloryzacji, ponieważ aby osiągnąć efekt, nie trzeba stosować wysokoprocentowych oksydantów. Jednakże kolory te często borykają się z problemem miedzianych odcieni, które lubią pojawić się na kolorze. Aby go zniwelować należy sięgać po szampony ze specjalnymi niebieskimi pigmentami. Wtedy odcienie są neutralizowane, a kolor zyskuje ładny chłodny odcień.

Szampony do włosów farbowanych rankingWśród szamponów bez SLS i parabenów największą popularnością cieszy się szampon InSight Colored Hair. Kosmetyk ten intensywnie pielęgnuje, regeneruje oraz chroni włosy przed wypłukiwaniem się koloru. Co więcej, chroni włókna włosowe, nabłyszcza oraz doskonale wygładza. Posiada pH 5.0-6.0, które rewelacyjnie działa na włosy farbowane. Bardzo ważne jest to, że szampon nie zawiera SLS i parabenów.

źródło: hairstore.pl

szampony do włosów farbowanych


W przypadku szamponów ochładzających kolor świetną propozycję stanowi Szampon Zimny Blond Schwarzkopf BlondMe. Kosmetyk ten chroni pasma przed zniszczeniami, zwiększa poziom nawilżenia oraz znacznie ułatwia rozczesywanie włosów. Dodatkowo świetnie neutralizuje żółte odcienie, więc włosy mają piękny, chłodny odcień. Skład jest wolny od siarczanów, co również jest dodatkowym plusem tego kosmetyku.

źródło: hairstore.pl

szampon


Fantastyczną propozycją jest również szampon micelarny Schwarzkopf BC Color Freeze, który doskonale odżywia włosy, które są weteranami wieloletniego farbowania. Kosmetyk ten najpierw bardzo delikatnie oczyszcza skórę oraz włosy. Dzięki obecności składników odżywczych świetnie wzmacnia oraz przywraca optymalne pH. Dodatkowo chroni kolor przed blaknięciem, wypełnia ubytki strukturalne oraz wygładza i chroni. Dodaje włosom pięknego połysku, a kolor zachowuje intensywność na długi czas. Ma pH 4.5, które jest idealne dla włosów farbowanych. Posiada również filtry UV, które zabezpieczają kolor przed negatywnym wpływem słońca.

źródło: hairstore.pl

szampon


Jak widać dobry szampon do włosów farbowanych musi przede wszystkich chronić ich strukturę, pielęgnować oraz zabezpieczać przed zniszczeniami. Natomiast aby wydobyć piękno koloru należy dobrać szampon do koloru swoich włosów. Wtedy masz pewność, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami. Szampony do konkretnych kolorów mają specjalne pigmenty, które usuwają niechciane odcienie i wyrównują kolor. Regularne stosownie szamponów sprawia, że kolor jest bardziej żywy i dłużej utrzymuje intensywność.