bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2012
  • wyświetleń: 1917

Dotkliwie pobili i ukradli rower

Policjanci zatrzymali czterech sprawców podejrzanych o rozbój. Napastnicy pobili pokrzywdzonego tak dotkliwie, że złamali mu nos i szczękę. Ich łupem padł rower. Skradzione mienie odzyskano. Za przestępstwo to zatrzymanym grozi teraz do 12 lat za kratami.

Reklama

Młodociani bandyci zaatakowali 16-latka na bielskiej ul. Sobieskiego, gdy wymieniał dętkę w kole. Widać w grupie czuli się mocni, bo nie zważali na to, że przebywał w towarzystwie swojego kolegi.

Jeden z napastników uderzył ofiarę pięścią w twarz. Pozostali pobili go i skopali po całym ciele. Kiedy stracił przytomność skradli mu rower wart 3500 zł. Dostało się też jego koledze. Pomocy pokrzywdzonym udzieliła kobieta, która powiadomiła pogotowie i ich rodziców.

Pobity nastolatek trafił do szpitala. Doznał złamania nosa i szczęki oraz ogólnych obrażeń ciała.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze poszukiwali sprawców. Już kilka minut później policjanci w cywilu namierzyli trójkę napastników - 18-latka i jego dwóch 16-letnich kolegów. Zatrzymali ich i odzyskali skradziony rower. Dalsze czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania ich 18-letniego wspólnika. Dwaj dorośli sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Pomimo młodego wieku jeden z nich ma za sobą „kryminalną” przeszłość. Dzisiaj o dalszym losie zatrzymanych rozstrzygnie prokuratura i sąd. Ich nieletni koledzy, którzy trafili do Policyjnej Izby Dziecka staną wkrótce przed Sądem Rodzinnym.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.