Wiadomości

  • 3 września 2019
  • wyświetleń: 9137

12-latka urodziła dziecko. Bielska prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Północ w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku 12 lat.

12-letnia dziewczyna zaszła w ciążę. Urodziła dziecko w szpitalu w Bielsku-Białej w trakcie trwającego śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania Sąd Rodzinny, pod którego opieką znajdowała się pokrzywdzona.

Postępowania prowadzone jest w sprawie, do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Z uwagi na charakter czynu, którego dotyczy postępowanie oraz właściwości osobiste pokrzywdzonej, która jest osobą małoletnią, zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej przed sądem.

Obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu posiedzenia w tej sprawie. Przestępstwo z art. 200 kk (obcowanie płciowe z osobą małoletnią) zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.