Wiadomości

  • 3 września 2019
  • wyświetleń: 5842

Ponad pół miliona zł dofinansowania na 15 linii autobusowych

2 września br. w siedzibie Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski i sekretarz stanu w Ministerstwie Rodzin, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przekazali na ręce Przewodniczącego Zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego Radosława Ostałkiewicza umowę na dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny beneficjentem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych - 02.09.2019 · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


Umową opiewa na kwotę 591.102,00 zł i jest to maksymalna dopłata jaką Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny może otrzymać w okresie od września do grudnia 2019 r. Dofinansowanie dotyczy 15 linii autobusowych o łącznej długości ok. 500 km. Siatka połączeń została zaplanowana w taki sposób, aby z utworzonych połączeń mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu bielskiego.

W uroczystym przekazaniu umowy oprócz wojewody udział wzięli wójtowie i burmistrzowie gmin tworzących związek, tj. burmistrz Wilamowic Marian Trela, wójt Porąbki Paweł Zemanek, wójt Buczkowic Józef Caputa, a także wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński i członkini zarządu powiatu Barbara Adamska. Swoją umowę na ten sam cel odebrał starosta cieszyński Mieczysław Szczurek. Wśród gości obecni byli także senator RP Andrzej Kamiński i I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz radny RM Bielska-Białej Maksymilian Pryga.

Przypominamy również, że celem Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest dofinansowywanie przywracanych lokalnych połączeń autobusowych. Dotyczy linii komunikacyjnych niefunkcjonujących od co najmniej trzech miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie.

Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest państwowym funduszem celowym, którego dysponentem jest minister do spraw transportu. Obsługę Funduszu na zasadach określonych w umowie z jego dysponentem będzie prowadził Bank Gospodarstwa Krajowego. Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej weszła w życie 18 lipca tego roku.

Od 1 września 2019 r. uruchomione zostały następujące połączenia:
1) Bielsko-Biała D.A. - Hecznarowice - Bielany Kościół;
2) Bielsko-Biała D.A. - Łodygowice - Pietrzykowice;
3) Bielsko-Biała D.A. - Jasienica - Chybie Centrum;
4) Bielsko-Biała D.A. -Szczyrk Biła - Szczyrk Biały Krzyż;
5) Bielsko-Biała Hałcnów Granica - Pisarzowice Harszówki 1 - Kęty ZML;
6) Czaniec Górny Granica - Bielsko-Biała D.A. - Jaworze Centrum;
7) Bielsko-Biała D.A. - Rybarzowice przez Wilkowice Skrzyżowanie;
8) Bielsko-Biała D.A. - Rybarzowice przez Buczkowice Skrzyżowanie;
9) Bielsko-Biała D.A. - Kaniów Krzyż;
10) Bielsko-Biała D.A. - Dankowice RSP - Bielsko-Biała D.A.;
11)Dankowice RSP - Kaniów Przejazd - Czechowice-Dziedzice Kontakt;
12) Czechowice-Dziedzice KWK Silesia - Kaniów Skrzyżowanie - Bestwinka Skrzyżowanie;
13) Bielsko-Biała D.A. - Rybarzowice Centrum przez Szczyrk Solisko, Wilkowice Sklep;
14) Bielsko-Biała D.A. - Iłownica Centrum przez Grodziec, Bielowicko, Międzyrzecze;
15) Bielsko-Biała D.A. - Czaniec Skrzyżowanie przez - Hecznarowice- Kozy Centrum - Bestwina Kościół.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj