bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2019
  • wyświetleń: 4836

[ZDJĘCIA] Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego w Bestwinie

30 sierpnia w Bestwinie otwarto kompleks lekkoatletyczny, który powstał na terenie stadionu LKS-u Bestwina.

Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego w Bestwinie - 30.08.2019 · fot. UG Bestwina


W gminie Bestwina trenują maratończycy, triathloniści i inni, którzy regularne biegi wpisują w kalendarz swoich zajęć. O szybkości nie mogą zapominać także piłkarze. Kompleks na obiekcie LKS Bestwina oddany do użytku 30 sierpnia odpowiada na głosy podnoszone od wielu lat na zebraniach, spotkaniach, konsultacjach.

Wnioski zgłaszali sami sportowcy. "Słowo stało się ciałem" 5 kwietnia, kiedy to podpisano umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki opiewającą na dofinansowanie 50% inwestycji. Całość zawarła się w 800 000 zł., realizatorem była firma SOLID-STET ze Szczecina.

Jak wspomniał wójt Artur Beniowski jeszcze przed przecięciem wstęgi, bieżnia wokół bestwińskiego boiska już kiedyś istniała, wykonano ją jednak z tzw. "mączki" i z czasem po prostu zarosła. Obecna, czterystumetrowa, została zbudowana z elastycznego poliuretanu. Posiada cztery tory o szerokości 1,22 m. i prosty, 130 - metrowy odcinek.

Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego w Bestwinie - 30.08.2019
Otwarcie kompleksu lekkoatletycznego w Bestwinie - 30.08.2019 · fot. UG Bestwina


Jest ogólnodostępna, już pojawili się na niej pierwsi miłośnicy biegania. Wiceminister sportu, Jan Widera, życzył, by tętniła życiem od rana do wieczora, by stała się kuźnią nowych talentów zdobywających najsłynniejsze światowe areny. Stanowiska do skoku w dal, skoku wzwyż i pchnięcia kulą uzupełniają obiekt, na miejscu znajduje się cała potrzebna infrastruktura: bloki startowe, materace, płotki.

Symbolicznego przecięcia biało-czerwonej szarfy dokonali wraz z wójtem wiceminister Widera, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Dorota Nikiel i przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik. Asystę honorową pełniły piłkarki LKS Bestwina.

Obecni byli radni Rady Powiatu Bielskiego i gminy Bestwina, właściciel SOLID-STET Mateusz Rychlicki, inspektor nadzoru Łukasz Chmiel, sołtys Bestwiny Maria Maroszek, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek podległych, szkół z terenu gminy, prezesi i działacze klubowi, a nade wszystko młodzi sportowcy z Bestwiny, Bestwinki, Janowic i Kaniowa. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego młodzież wystąpiła w "sztafecie przyjaźni" inaugurującej nowy rozdział w historii sportu w gminie Bestwina.

ab / bielsko.info, źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.