bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2019
  • wyświetleń: 4083

Nowy szybowiec w Aeroklubie. Pierwszy poleciał prezydent miasta

31 sierpnia prezydent Jarosław Klimaszewski uroczyście przekazał Aeroklubowi Bielsko-Bialskiemu szkolno-treningowy szybowiec PW-6U, który został zakupiony z Budżetu Obywatelskiego w ramach zwycięskiego projektu "Szybowcem po niebie".

Nowy szybowiec w Aeroklubie. Pierwszy poleciał prezydent miasta - 31.08.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Wydarzenie to miało miejsce podczas XVI Międzynarodowego Pikniku Lotniczego. Zgromadzona na lotnisku w Aleksandrowicach publiczność miała okazję zobaczyć szybowiec także podczas prezentacji w locie.

Przypominamy, że projekt "Szybowcem po Niebie" czyli zakup szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży jest kontynuacją zwycięskiego projektu "Windą do Nieba" - zakupu wyciągarki szybowcowej w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016.

Jak podkreślają autorzy projektu, nowoczesny szybowiec umożliwi bezpieczne i w oparciu o nowoczesną technologię szkolenie szerszemu gronu mieszkańców miasta Bielska-Białej, a w szczególności młodzieży, zgodnie z normami bezpieczeństwa. Nowoczesny szybowiec wraz z pozyskaną wyciągarką nowej generacji sprosta zatem rosnącym oczekiwaniom młodych adeptów sztuki latania, z których na pewno wyłoni się niejeden talent.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.