bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2371

[ZDJĘCIA] 8-letni Franio na służbie z policyjnymi wodniakami

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zaprosili 8-letniego Frania, aby przez jeden dzień pełnił z nimi służbę na Jeziorze Żywieckim. Chłopiec poznał od kuchni jak wygląda służba policyjnych wodniaków.

8-letni Franio na służbie z policyjnymi wodniakami · fot. KMP Bielsko-Biała


Franek Grala urodził się z rozszczepem kręgosłupa, przez co musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest wesołym, sprytnym i ciekawym świata chłopcem. Franio jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Po raz kolejny został zaproszony na wspólny patrol z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

8-letni Franio mógł z bliska zobaczyć pracę mundurowych pełniących służbę na Jeziorze Żywieckim. Chłopic poznał zasady bezpiecznego przebywania nad wodą w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mógł zobaczyć i przymierzyć sprzęt policjantów pełniących służbę nad wodą, w tym kapok. Największą atrakcją był krótki rejs policyjną łodzią motorową po jeziorze. To było kolejne spotkanie Franka z policjantami. W zimie chłopiec poznawał tajniki pracy na stoku narciarskim.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.