bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 7105

[WIDEO] Jak korzystać z parkomatów? Powstał film instruktażowy

W Strefie Płatnego Parkowania (SPP) w Bielsku-Białej zakończył się montaż 55 nowoczesnych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września.Parkomaty wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart płatniczych (stykowy i bezstykowy - zbliżeniowy), skaner kodów kreskowych QR (ułatwiający dokonywanie transakcji). Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.

Od września br. kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój - niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Kierowcy, którzy nie uiszczą opłaty za postój - nie będą już mogli zrobić tego w terminie 14 dni (jak było to do tej pory). Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej.

parkomat
fot. MZD Bielsko-Biała


Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Parkomaty zostają także zaprogramowane do prezentacji informacji turystycznej (o atrakcjach Bielska-Białej).

W celu wnoszenia opłat parkingowych zachęca się kierowców do korzystania z aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBILET oraz płatności BLIK.

Zmianie nie ulega obszar SPP, wysokość obowiązujących stawek opłat za parkowanie, czy też wysokość opłaty dodatkowej (50 zł) oraz cena abonamentów.

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.