bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 953

Na egzotyczny urlop wybierz się do Meksyku

Materiał partnera:

Marzą Ci się wakacje w kraju Ameryki Północnej, w klimacie tak odmiennym od naszego? W państwie, które ze względu na dużą rozciągłość geograficzną i zróżnicowanie topograficzne cechuje się tak niejednorodnym klimatem? Gdzie krajobraz jest tak cudowny, że aż nie sposób oderwać od niego wzroku, a życie wcale nie wygląda tak, jak przedstawiają to producenci meksykańskich telenowel? Jeśli tak, to nic straconego. Biuro podróży ma ofertę dla Ciebie!

Na egzotyczny urlop wybierz się do Meksyku


MeksykTo kraj położony w Ameryce Południowej, który niemal ze wszystkich stron oblewa woda: od zachodu i południa Ocean Spokojny, natomiast od wchodu Zatoka Meksykańska i Morze Karaibskie, sąsiadujące od północy ze Stanami Zjednoczonym, a od południa i południowego wschodu z Gwatemalą i Belize. Swoją powierzchnią obejmuje niemal 2 mln km/2, co klasyfikuje je na 14 miejscu pod względem powierzchni na świecie. Jego stolicą jest Meksyk - będący jednym z najgęściej zaludnionych miast na ziemi. Chcesz zobaczyć uroki tego kraju na własne oczy? Nie zwlekaj! Sprawdź wycieczki, jakie oferuje biuro podróży: https://logostour.pl/kraje/meksyk.

Turystyka w MeksykuZ uwagi na zróżnicowanie topograficzne kraju to właśnie turystyka stanowi jedną z najbardziej dochodowych gałęzi gospodarki (obok równie intratnego eksportu ropy). Meksyk to bardzo zróżnicowane państwo (nie tylko pod względem geograficznym, ale i również etnicznym i społeczno-ekonomicznym), które może zachwycić swoją niejednoznacznością nawet najbardziej wybrednych turystów. Dzięki lokalnej dbałości o folklor może poszczycić się wyjątkowo różnorodną kulturą, bogactwem języków oraz zwyczajów indiańskich (te szczególnie zachowały się na południu). Do niedawna większość turystów decydowała się na zwiedzanie wyłącznie stolicy i przylegających jej terenów oraz starożytnych miasta Majów na Jukatanie. Sytuacja ta uległa zmianie w ostatnich latach. Teraz, obok dotychczas odwiedzanych miejsc, zainteresowaniem cieszą się również ośrodki wypoczynkowe położne nad plażami Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Spokojnego. Do najbardziej popularnych należą: Puerto Vallarta, Acapulco, Cancun, Cozumel, Ixtapa-Zihuatanejo, Mazatlan oraz Cabo San Lucas.

Wybrane atrakcje turystyczne MeskykStolicą kraju jest Meksyk - wspaniałe miasto założone w XIV wieku przez Azteków. Dziś to miejsce przyciągające turystów, między innymi dzięki licznym parkom i muzeom, będącym przykładem zarówno współczesnej, jak i kolonialnej architektury. Największe zainteresowanie wzbudza historyczne centrum miasta oraz znajdujące się w jego pobliżu pływające ogrody Xochimilco, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO w 1987 roku. Ponadto, każda z dzielnic miasta posiada własny park i ogród, co razem tworzy wizerunek wyjątkowo zalesionego kraju. Parkiem o największej powierzchni jest Chapultepec, liczący około 647 hektarów. Na jego terenie znajduje się ogród zoologiczny i botaniczny.

Meksyk to także piaszczyste plaże nad brzegiem morza, gdzie można spędzić relaksujący urlop. Do szczególnie popularnych kurortów należy Acapulco, będące głównym portem w stanie Guerrero. Miasto mieści się w półkolistej, głębokiej zatoce. Na jego terenie znajduje się punkt widokowy La Quebrada, gdzie można obserwować skoki odważnych ochotników ze skały o wysokości 40 metrów!

Zwiedzania ciąg dalszyWśród kolejnych atrakcji Meksyku warto wymienić również hacjendę Vista Hermosa, będącą swego czasu letnią rezydencją konkwistadora Hermana Cortesa. Dziś, to miejsce turystyczne, gdzie mieści się hotel. Stamtąd można udać się do miasta Puebla, a w drodze do niego podziwiać pasmo gór wulkanicznych, stanowiące zapierający dech w piersiach widok. Miejscem, które obowiązkowo trzeba zobaczyć, jest starożytna stolica Zapoteków - Monte Alban, gdzie znajdują się wspaniałe świątynie i budowle, świadczące o niewyobrażalnym talencie niegdyś mieszkających tam ludzi. Kolejno, należy się zatrzymać w Tule, gdzie rośnie najgrubsze drzewo świata - cypryśnik meksykański. To monumentalny pomnik przyrody, obok którego nie da się przejść obojętnie. Stamtąd warto skierować się do Mitla, będącego centrum religijnym Misteków i Zapoteków. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się też pasmo gór Sierra Madre del Sur, gdzie zachwycić się można wspaniałymi widokami.

Meksyk oczami turystyWspomniane wyżej atrakcje to tylko namiastka tego, co można zobaczyć w Meksyku. To kraj mieszczący w sobie wiele zabytkowych budowli, pamiątek po historycznych cywilizacjach. Znaleźć możemy tam miejsca kultu religijnego poprzednich mieszkańców tych terenów oraz liczne dzieła ich rąk. Będąc tam, możemy zapoznać się z jej głównymi cechami, spróbować zrozumieć prawa, którymi się rządzi. Wycieczka do Meksyku to ekscytujące przeżycie, którego nie warto sobie odmawiać. To niezapomniana przygoda, więc nie rezygnuj z niej. Zobacz jak żyli Aztekowie, obejrzyj zabytki kultury indiańskiej.