bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 2500

Jedyne takie miejsce, gdzie nauczysz się Systemy - rosyjskiej sztuki walki!

Artykuł sponsorowany:

Pszczyna to jedyne miejsce w województwie śląskim, gdzie można nauczyć się Systemy. Zajęcia prowadzi Zbigniew Syc, pierwszy licencjonowany przez Polską Federację Sztuk Walki instruktor tej rosyjskiej sztuki walki. Zapraszamy na treningi!

Zbigniew Syc, PASW
Na treningu zaprasza Zbigniew Syc, pierwszy licencjonowany trener w Polsce. · fot. bartekwyrobek.pl


- Zacząłem zajmować się Systemą, ponieważ zafascynowały mnie jej możliwości oraz niesamowita elastyczność i efektywność - mówi Zbigniew Syc i wspomina: - Zaczynałem od zera, 15 lat temu - wtedy jeszcze prawie nikt w Polsce o tej sztuce walki nie słyszał.

Przez te kilkanaście lat Zbigniew Syc stworzył sekcje w wielu miastach. - Przeprowadziliśmy mnóstwo seminariów i szkoleń oraz stworzyliśmy organizację "Systema Self Defence". Każdego roku szkolimy się u źródeł - czyli prosto od rosyjskich mistrzów, których regularnie zapraszamy na szkolenia do Polski. To powoduje, że znamy Systemę od podszewki i ciągle zwiększamy swoje kompetencje, a także zdobywamy nowe doświadczenie.

Gdzie się nauczysz Systemy?

Treningi rozpoczynają się 4 września w Pszczynie przy ul. Stefana Batorego 24. Cykliczne zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki od godz.19.00 do 20.15.

Zapisy i info:
  • mail: zbigniewsyc@interia.pl
  • tel. 507 070 861


Na ćwiczenia zapraszamy niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. To trener zadba, by poprawić Twoją kondycję, pewność i zaufanie do siebie w sytuacji zagrożenia!

Systema


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Systemy - skontaktuj się z nami! Teraz przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek na jej temat.

Czy Systema jest sztuką walki? I tak, i nie. Zacznijmy od tego, że Systema to filozofia, która opiera się na tym, że lepiej wykorzystać wszystkie warunki i sytuacje, które się nam przydarzają, na swoją korzyść aniżeli z nimi walczyć. Systema to bardziej system walki niż sztuka walki. Łatwiej jest wykorzystać energię przeciwnika i obrócić ją przeciwko niemu niż się z nim siłować. Zwłaszcza jeśli jest on silniejszy od nas. Oznacza to, że po prostu lepiej jest się dostosować do sytuacji i obrócić ją na swoją korzyść. Można powiedzieć więc, że Systema to system walki opierający się na konkretnej filozofii, ponieważ bez filozofii, każdy styl walki traci swój pierwotny charakter i przesłanie.Czy Systema jest skuteczna? Systema to specyficzna forma walki. Nie opiera się ona na bezmyślnym trenowaniu uderzenia czy kopnięcia, ale na tym, by najpierw wejść w stan relaksu oraz kontrolować swój własny oddech, a co za tym idzie kontrolować własne ciało. Podczas treningu Systemy, pracujemy nad tym, by stosować wszystkie techniki samoobrony na zasadzie nawyku oraz bez użycia zbyt dużej siły. Działamy na zasadzie wykorzystania ruchu przeciwnika. Najpierw schodzimy z linii ataku tak, by się z nim nie siłować i by nie doznać obrażeń, a dopiero potem - korzystając często z energii własnej przeciwnika - sprowadzamy go na ziemię lub kontrujemy, używając uderzeń i kopnięć.Czy filmy, na których pokazywana jest Systema, są ustawiane? Podczas instruktażowych nagrań wideo i na treningach, gdzie ćwiczymy z partnerem daną technikę, staramy się sobie tego nie utrudniać, tak by się jej szybko nauczyć i przy okazji nie uszkodzić partnera. Wynika to z faktu, że jest to element lekcji poglądowej, gdzie pokazuje się daną technikę od A do Z. W realnej sytuacji zagrożenia chodzi o to, by zastosować technikę, najpierw "zmiękczyć" przeciwnika uderzeniem, kopnięciem lub chwytem.Czy Systema może być używana do ataku, gdy atakujemy jako pierwsi? Może, choć sama filozofia opiera się na tym, by wykorzystać energię przeciwnika, który nas atakuje. Systema lepiej sprawdza się jako element skutecznej samoobrony, ale oczywiście można ją wykorzystać do atakowania przeciwnika. Należy podkreślić, że warto ją wykorzystać z boksem, kickboxingiem lub innymi stylami walki.

Pamiętajmy również, że Systema dobrze sprawdza się w obronie koniecznej, ale jeśli ją przekroczymy, musimy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Łatwo komuś zrobić krzywdę, ale konsekwencje mogą być potem opłakane, więc właściwie oceniajmy poziom zagrożenia.


Gdzie się nauczysz Systemy?

Treningi rozpoczynają się 4 września w Pszczynie przy ul. Stefana Batorego 24. Cykliczne zajęcia będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki od godz.19.00 do 20.15.

Zapisy i info:
  • mail: zbigniewsyc@interia.pl
  • tel. 507 070 861


Klub prowadzi również:
  • treningi dla dzieci od 5 lat,
  • samoobronę dla kobiet od 13 lat,
  • kickboxing dla początkujących i zaawansowanych od 13 lat,
  • mieszane sztuki walki w wersji niesportowej.


Zapraszamy!