bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4045

Klientka przywłaszczyła pozostawiony na ladzie portfel

"Znalezione - niekradzione" pomyślała jedna z klientek sklepu spożywczego przy bielskiej ulicy Wapiennej, zabierając ze sklepowej lady pozostawiony przez inną klientkę portfel. Śledczy z bielskiej komendy wraz z mundurowymi z drugiego komisariatu zatrzymali 56-letnią mieszkankę Bielska-Białej, która przywłaszczyła pozostawiony w sklepie portfel z dokumentami i blisko 600 zł w gotówce. Kobiecie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

We wtorek wieczorem do bielskiej komendy zgłosiła się 20-latka, która zgłosiła przywłaszczenie jej portfela. Kobieta straciła dokumenty i blisko 600 złotych w gotówce. Sprawą zajęli się śledczy z wydziału zwalczającego na co dzień przestępczość gospodarczą.

Według relacji zgłaszającej przestępstwo do przywłaszczenia miało dojść w jednym ze sklepów spożywczych. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, gdzie przejrzeli monitoring z felernego dnia. Na nagraniu zobaczyli, jak pozostawiony przez pokrzywdzoną portfel zabiera inna klientka sklepu. Śledczy już po chwili ustalili tożsamość złodziejki i wraz z patrolem z drugiego komisariatu pełniącym służbę ponadnormatywną finansowaną przez miasto udali się do podejrzewanej o kradzież kobiety.

Okazała się nią 56-letnia bielszczanka. Stróże prawa na miejscu w trakcie przeszukania ujawnili przywłaszczony portfel i gotówkę. Kobieta została doprowadzona do komendy, gdzie policjanci przedstawili jej zarzut kradzieży portfela, dokumentów i pieniędzy. 56-latka złożyła wyjaśnienia. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, a o jej dalszym losie zadecyduje wkrótce bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.