bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 6269

Znamy jedynkę Konfederacji. Bronisław Foltyn na czele listy

Bronisław Foltyn będzie liderem listy kandydatów Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu bielskim.

foltyn
Bronisław Foltyn · fot. bielsko.info


Bronisław Foltyn od 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Aktualnie działa w branży gastronomicznej (Miasto, Pigal, Rock Galeria) i w nieruchomościach. Jest również założycielem Fundacji Stojałowskiego.

Od dwóch dekad wspiera ruchy wolnościowe, a obecnie pełni funkcję Prezesa Wolności w Bielsku-Białej. Były Prezes UPR i Stowarzyszenia KoLiber, a także szef Sztabu Wyborczego Janusza Korwin-Mikkego w wyborach do Senatu w 2004 roku w Bielsku-Białej. W 2014 roku działał na rzecz referendum dot. Likwidacji Straży Miejskiej.

Loading...


W 2015 roku startował do Sejmu z drugiego miejsca listy KORWiN w okręgu nr 27. Uzyskał wówczas 1729 głosów. Partia Janusza Korwin-Mikkego nie przekroczyła progu wyborczego. Trzy lata później bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Startując z pierwszego miejsca listy wyborczej Kukiz'15, zdobył 253 głosy.

Powstałą w lipcu 2019 partię Konfederacja Wolność i Niepodległość tworzą ugrupowania: KORWiN, Ruch Narodowy, Konfederacja Korony Polskiej, Zjednoczenie Chrześcijańskie Rodzin.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.