bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3760

Zmarł Zdzisław Bylok. Przez 12 lat był wójtem gminy Jaworze

13 sierpnia 2019 r. zmarł Zdzisław Bylok, były wójt Gminy Jaworze. Pogrzeb ś.p. Zdzisława Byloka odbędzie się 16 sierpnia (piątek) o godz. 14.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Jerzego w Jasienicy ul.Kościelna 33.

bylok


Zdzisław Bylok urodził się 29 marca 1950 roku w Jasienicy. Ukończył Wyższą Szkołę Morską, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera nawigatora. Swoje życie zawodowe rozpoczął w 1977 roku w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich w Gdyni, następnie pracował w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich „Gryf” w Szczecinie.

Po ukończeniu czynnej służby w marynarce, fale życia zawiodły go na rodzinną ziemię - rozpoczął pracę w wybudowanym wcześniej specjalistycznym gospodarstwie rybackim usytuowanym w Jaworzu Nałężu. W tym czasie był współzałożycielem m.in. Społecznego Komitetu Gazyfikacji w Nałężu, którego celem było dokończenie budowy gazociągu w Jaworzu Górnym, Bierach oraz Nałężu.

Kochał samorząd i służbę na rzecz lokalnej społeczności. W 1998 roku rozpoczął swoją czteroletnią kadencję jako radny powiatowy. W latach 1998-2001 był członkiem Zarządu Gminy Jaworze. Jego działalność na rzecz dobra wspólnego, została doceniona przez mieszkańców Jaworza i 10 listopada 2002 roku został wybrany na wójta Gminy Jaworze w pierwszych wyborach bezpośrednich i powszechnych. Funkcję tę pełnił przez dwanaście lat - do 1 grudnia 2014 r.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.