bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2019
  • 16 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4985

[ZDJĘCIA] Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego

W czwartek 15 sierpnia na cmentarzu wojskowym przy ulicy Saperów odbyły się garnizonowe uroczystości Święta Wojska Polskiego.

Uroczysty Apel z okazji Święta Wojska Polskiego - 15.08.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Uroczystości rozpoczęły się od odegrania Mazurka Dąbrowskiego oraz przemówienia dowódcy garnizonu, następnie odbył się apel pamięci oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem. Na koniec uroczystości odśpiewano Pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego.

W uroczystości udział wzięli: 18 Bielski Batalion Powietrznodesantowy, Wojskowa Komenda Uzupełnień Bielsko-Biała, przedstawiciele środowisk kombatanckich oraz weterani, a także przedstawiciele władz lokalnych i służb mundurowych oraz przyjaciele wojska.

Święto Wojska Polskiego przypada 15 sierpnia i upamiętnia rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, kiedy to wojska polskie powstrzymały natarcie wojsk bolszewickich na Europę. Przez niektórych historyków Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych potyczek w historii świata, ponieważ zastopowała najazd bolszewików w głąb Europy.

Bez wątpienia to jedno z największych zwycięstw w historii wojska polskiego. W 1992 roku Sejm formalnie wprowadził do kalendarza Święto Wojska Polskiego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.