bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 4587

[ZDJĘCIA] W Parku Włókniarzy powstał wybieg dla psów

W ramach Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej został wykonany wybieg dla psów przy Parku Włókniarzy. Ideą projektu było stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca, korzystając z pełni swojej swobody.

Wybieg dla psów w Parku Włókniarzy · fot. UM Bielsko-Biała


Wybieg dla psów to ogrodzony teren, częściowo zadrzewiony, o naturalnej nawierzchni trawiastej. Wyposażony jest w tor agility i urządzenia do psich sportów, ławki dla opiekunów psów, samozamykające się bramki przy wejściu oraz tablicę z regulaminem korzystania z wybiegu. Na placu zainstalowane są dystrybutory z woreczkami i kosze na psie odchody. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Inwestycja była prowadzona w dwuetapowo. W pierwszym zostało wykonane ogrodzenie wraz z furtkami i ułożeniem kostki brukowej. Etap drugi zakładał montaż małej architektury oraz pozostałych urządzeń dla psów. Dodatkowo stworzono dwa miejsca mające charakter psich toalet.

Wybieg dla psów został oddany do użytku 6 sierpnia 2019 r. Koszt inwestycji to około 94 tys. zł.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.