bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5333

Policjant uratował pijanego 32-latka, który chciał popełnić samobójstwo

„Chcę popełnić samobójstwo...” takie zgłoszenie w sobotnią noc odebrał operator centrum powiadamiania ratunkowego. Dzięki st. post. Dawidowi Jankowskiemu z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, który w sytuacji kryzysowej błyskawicznie podjął dobrą decyzję, wszystko skończyło się dobrze dla niedoszłego samobójcy. 32-latek z województwa małopolskiego, który chciał skoczyć z dachu z pętlą na szyi miał prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

st. post. Dawid Jankowski
st. post. Dawid Jankowski · fot. KMP Bielsko-Biała


W sobotnią noc kilka minut po godzinie 3 nad ranem oficer dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie z centrum powiadamiania ratunkowego o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Powiedział on, że jest przygotowany do tego, żeby targnąć się na własne życie. Podał także miejsce, gdzie się znajdował. Dyżurny z bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce patrole pełniące służbę na terenie miasta. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci z pierwszego komisariatu oraz straż pożarna z pogotowiem ratunkowym, mężczyzna stał na krawędzi budynku z pętlą na szyi grożąc, że skoczy. Po chwili przyjechali także stróże prawa z bielskiej dwójki.

Sytuacja pogarszała się z minuty na minutę. Mężczyzna był coraz bardziej zdeterminowany i przygotowywał się do ostatniego kroku. W tej sytuacji policjanci za zgodą oficera dyżurnego podjęli próbę obezwładnienia 32-latka wraz ze strażakami oraz ratownikiem medycznym. St. post. Dawid Jankowski błyskawicznie wszedł na dach i w ostatniej chwili obezwładnił niedoszłego samobójcę, a ratownicy medyczni i strażacy udzielili mu niezbędnej pomocy.

32-latek nie miał jednak zamiaru okazywać wdzięczności za uratowanie mu życia. Był agresywny i wyrywał się policjantom. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Po badaniu przez medyków obecnych na miejscu interwencji policjanci doprowadzili go do bielskiej izbie wytrzeźwień.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.