bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2012
  • wyświetleń: 2813

Zatrzymana za fałszywy alarm

W poniedziałkowy poranek na ul. Ks. Brzóski w Bielsku - Białej policjanci zatrzymali 35-letnią kobietę odpowiedzialną za fałszywe zgłoszenie podłożenia ładunku wybuchowego w Sądzie Rejonowym przy ul. Bogusławskiego w dniu 16 listopada ubiegłego roku. Zatrzymanie Anny C. było wynikiem kilkumiesięcznej pracy operacyjnej bielskich policjantów z Wydziału Kryminalnego i Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej.

Reklama

policja, zatrzymanie
Zatrzymana Anna C. · fot. Policja


W dniu 16 listopada około godz. 8.00 35-letnia Anna C. zakupiła w kiosku Ruchu w centrum miasta nową kartę jednej z sieci komórkowych i zadzwoniła na numer alarmowy Policji 997 informując, że w budynku Sądu Rejonowego przy ul. Bogusławskiego podłożono ładunek wybuchowy. Po wykonaniu telefonu zniszczyła i wyrzuciła nowo zakupioną kartę.

Przez kilka kolejnych miesięcy myślała, że jest bezkarna. Kobieta w rozmowie z policjantami przyznała się do fałszywego zgłoszenia i stwierdziła, że chciała sprawdzić jak działa policja. Przekonała się, że nawet wiele miesięcy po popełnieniu przestępstwa i pozornym zniszczeniu dowodów nie można spać spokojnie.

Annie C. postawiono zarzut z art. 224 a kodeksu karnego tj. fałszywego powiadomienia o zagrożeniu oraz zastosowano wobec niej dozór policyjny. Za popełniony czyn grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Koszt jednorazowej akcji służb w przypadku zgłoszenia podłożenia ładunku wybuchowego w sądzie to od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu tysięcy złotych, tą kwotą zwykle są obciążani sprawcy fałszywego alarmu.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.