Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • 24 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5732

Kręcimy kilometry dla dzieci - III edycja akcji "Rower Pomaga"

Za nami:

Podejmij sportowe wyzwanie i pomóż dzieciom w spełnieniu marzeń o własnym rowerze! Zapraszamy do włączenia się w III edycję charytatywnej akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA”, w której każdy może pomóc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych, a jednocześnie zadbać o własne zdrowie i kondycję fizyczną. Sportowe wyzwanie wystartowało 1 sierpnia.

Rower pomaga z Galerią SFERA


„Rower Pomaga z Galerią SFERA” to wspólne wyzwanie Galerii SFERA i Fundacji Ekologicznej ARKA, które łączy tematykę ekologiczną i społeczną. Partnerem akcji są marki Martes Sport Premium oraz Kross, które współfinansują nowe i bogato wyposażone rowery dla dzieci. W tym roku otrzymają rowery Kross BLACK EDITION 1 M, które sprawdzą się zarówno w mieście, jak i na górskich oraz leśnych ścieżkach.

Akcja „Rower pomaga z Galerią SFERA” to świetna inicjatywa dla wszystkich sportowców, którzy przy okazji treningu mogą pomóc dzieciom. Zadanie jest bardzo proste - przed każdą wycieczką rowerową należy włączyć aplikację Endomondo „Rower Pomaga z Galerią SFERA”, która zliczy przejechane kilometry.

Dołącz do akcji pod tym linkiem: https://www.endomondo.com/challenges/40954930

- Bielszczanie oraz mieszkańcy regionu bardzo chętnie angażują się w naszą akcję. Wyzwanie Galerii SFERA startuje 1 sierpnia. Przez cały miesiąc rowerzyści będą mogli przemierzać kilometry i jednocześnie spełniać dziecięce marzenia o własnym rowerze. Finał akcji odbędzie się 31 sierpnia w Galerii SFERA. Wtedy właśnie, dzięki współpracy ze sportowymi partnerami: Martes Sport Premium i Kross, przekażemy rowery dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA - Jest to także wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin, podczas którego rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w grach, zabawach, warsztatach i innych rowerowych atrakcjach, przygotowanych przez Galerię SFERA.

W zeszłym roku w akcji „Rower pomaga z Galerią SFERA” rowerzyści przejechali ponad pół miliona kilometrów! Dzięki ich zaangażowaniu SFERA przekazała dzieciom z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych aż dziesięć rowerów.

Rower pomaga


Rower Pomaga w całym krajuTradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie http://www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 50 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 61 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 5 lat 221. W akcji kilometry wpisało nam ponad 70 tysięcy uczestników .

- To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 5 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno - społeczne. A w tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org już bierze udział ponad 2 tysiące rowerzystów na całym świecie - podsumowuje Wojciech Owczarz.

new / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj