Wiadomości

  • 31 lipca 2019
  • 2 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3213

Wojtek Mazolewski Quintet na Letniej Scenie Sfery

Za nami:

Sierpień na Letniej Scenie Sfery rozpocznie się od występu formacji Wojtek Mazolewski Quintet. Charyzmatyczni muzycy wprowadzą widownię w niezwykły świat jazzu, odważnie łącząc tradycję z nowoczesnością. Koncert już w piątek, 2 sierpnia o godz. 19:30.

Wojtek Mazolewski Quintet na Letniej Scenie Sfery


Wojciech Mazolewski to muzyk jazzowy, basista, kompozytor i producent, założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Energetycznie i odważnie łączy tradycję z nowoczesnością. Ostatni studyjny album kwintetu pt. „POLKA” uzyskał status Platynowej Płyty i został uznany przez amerykański DownBeat Magazine za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych na świecie, wydanych w 2018 r.

Zespół po raz kolejny w tym roku odwiedzi Bielsko-Białą. W marcu mogliśmy podziwiać ich występ w ramach Bielskiej Zadymki Jazzowej, której partnerem strategicznym była Galeria SFERA. Ogromne zainteresowanie publiczności spowodowało, że podjęto decyzję o ponownym zaproszeniu Wojtek Mazolewski Quintet do naszego miasta. Już w najbliższy piątek o godz. 19:30 muzycy zawładną Letnią Sceną Sfery. Bielska publiczność może się spodziewać występu na najwyższym poziomie, pełnego muzycznych improwizacji. Partnerem koncertu Wojtek Mazolewski Quintet jest Renault Wektor z Bielska-Białej. Po występie zapraszamy do butiku kulturalnego SFERA KONESERA na 1. piętrze Galerii I, w którym odbędzie się spotkanie z artystami. Będzie to niezwykła okazja do rozmowy z muzykami oraz zdobycia autografów.

Letnia Scena Sfery to cykl koncertów letnich, który już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w mieście. Od 2010 r. na scenie wystąpiło blisko stu artystów, a wśród nich m.in.: Kasia Kowalska, Raz Dwa Trzy, Maciej Maleńczuk, Elektryczne Gitary, czy Natalia Kukulska. Wyjątkowe koncerty przyciągają fanów dobrej muzyki, niezależnie od wieku i upodobań. Ogromna różnorodność stylów: od popu, przez rock, folk, hip-hop, latino, aż po jazz gwarantuje prawdziwą muzyczną ucztę, serwowaną w letnie, piątkowe wieczory.

Inicjatorem i sponsorem wydarzenia od dziesięciu lat jest Galeria SFERA, największe centrum handlowe na Podbeskidziu. Poprzez realizację Letniej Sceny Sfery galeria podkreśla silny związek z miastem i jego mieszkańcami, oferując im nie tylko udane zakupy, ale także możliwość uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu na najwyższym poziomie.

Program Letniej Sceny Sfery - sierpień:
  • 2.08. 2019, godz. 19:30 Wojtek Mazolewski Quintet
  • 9.08. 2019, godz. 19:30 Marcin Sójka
  • 16.08. 2019, godz. 19:30 Jose Torres & Havana Dreams
  • 23.08. 2019, godz. 19:30 Smolik / Kev Fox


Partnerem koncertu Wojtek Mazolewski Quintet jest Renault Wektor z Bielska-Białej. Partnerem Letniej Sceny Sfery i oficjalną restauracją artystów jest Billy’s American Restaurants. Współorganizatorem finałowego koncertu Smolik/Kev Fox jest Gmina Bielsko-Biała.

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj