bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3239

Poznaj zalety zakupu mieszkania na bielskim rynku pierwotnym

Artykuł sponsorowany:

Jeśli szukasz nieruchomości na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych lub inwestycyjnie, warto rozważyć zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Jest szereg plusów które oferuje nowe mieszkanie. Kupując ze mną mieszkanie na rynku pierwotnym nie płacisz prowizji mówi Kosma Kąkol z bielskiej agencji nieruchomości Bestnest.

Kosma Kąkol


Dużą zaletą rynku pierwotnego jest to że kupujemy nowe, nie zamieszkałe wcześniej mieszkanie. Lokal w tak zwanym stanie deweloperskim. Dzięki temu mamy pełen wpływ na sposób jego urządzenia i aranżacji. W wielu przypadkach, decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, w początkowej fazie inwestycji, możemy nawet całkowicie zmienić układ mieszkania.

Kolejnym plusem jest wykonanie instalacji, (elektryczna, hydrauliczna, ogrzewania), wszystkie są nowe, dopiero co położone, daje to nam duży komfort na co najmniej kilkanaście lat, co w przypadku większości mieszkań na rynku wtórnym (w tzw wielkiej płycie czy kamienicach) nie jest już tak oczywiste. Przy obecnej, wzrostowej tendencji cen, na rynku w Bielsku Białej, za mieszkanie z rynku wtórnego, w starym budownictwie - stan „do remontu” - o powierzchni ok. 50-60m2, trzeba zapłacić pomiędzy 3800zł - 4400zł za m2, a często koszty remontu potrafią zaskakiwać ludzi zajmujących się tym zawodowo tzw. „Fliperów”.

W przypadku nowego mieszkania ceny zaczynają się już od 4600 zł, koszty wykończenia z reguły są niższe od generalnego remontu starego mieszkania.

Kupując nowe mieszkanie, praktyką jest zapewnienie obowiązkowej rękojmi oraz dobrowolnej gwarancji, która obejmować może szerszy zakres czynności naprawczych.

Dodatkowo na uwadze należy mieć, iż nowo wybudowane obiekty nie potrzebują dużych środków przeznaczonych na ich remonty i utrzymanie, bo opłaty do wspólnoty wahają się pomiędzy 2,6 zł a 3,0 zł za m2 powierzchni użytkowej. Co w przypadku 60 metrowego mieszkania daje kwotę 180 zł miesięcznie (w tym: odśnieżanie, ogrodnik, sprzątanie części wspólnych, fundusz remontowy).

Kosma Kąkol
Kosma Kąkol


Deweloperzy dbają również coraz częściej o części wspólne. Na terenach nowo wybudowanych osiedli, umieszczane są place zabaw, miejsca do rekreacji i wypoczynku. Do każdego z mieszkań jest zaplanowane przynajmniej jedno miejsce parkingowe naziemne lub w garażu podziemnym, co w dobie ogólnodostępnych parkingów na starych osiedlach bywa wielkim udogodnieniem.

Nowe mieszkanie, to także świetna inwestycja kapitałowa na przyszłość, z której możemy długo czerpać korzyści. Na takie nieruchomości jest większe zapotrzebowanie, więc można ją łatwiej sprzedać lub wynająć. Mieszkanie pod inwestycję najlepiej kupić na samym początku inwestycji, w momencie kiedy deweloper dopiero rozpoczyna sprzedaż bo wtedy cenny są najniższe, a wraz z postępami prac cenny wzrastają.

Kolejną zaletą, jeśli wasz wybór padnie na ”rynek pierwotny”, są koszty około transakcyjne, które są obniżone do minimum. Nie pojawia się tu podatek od czynności cywilnoprawnej (PCC) który wynosi 2% kwoty transakcji. A często też deweloperzy partycypują w opłacie za taksę notarialną. W przypadku naszego biura, nie pojawia się również prowizja, ponieważ jesteśmy zewnętrznym biurem sprzedaży dewelopera.

Jeśli myślisz nad zakupem mieszkania na rynku pierwotnym w Bielsku Białej, Krakowie czy Katowicach, potrzebujesz bezpłatnej porady lub masz pytania lub wątpliwość? Zadzwoń.

--
Kosma Kąkol
ekspert ds. nieruchomości
570 828 150
kosma@bestnest.pl

www.bestnest.pl

www.facebook.com/kosmakakol.ekspert/

www.otodom.pl/shop/best-nest-nieruchomosci-IDmy0Q/