bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 lipca 2019
  • wyświetleń: 1796

Trener Grzegorz Kosatka odchodzi z bialskiego klubu

Po pięciu latach pracy z BKS Stal z klubem pożegnał się trener Grzegorz Kosatka. 51-letni szkoleniowiec w bialskim klubie pracował od 2014 roku.

Trener Grzegorz Kosatka odchodzi z bialskiego klub
fot. BKS PROFI CREDIT


Rok wcześniej wraz z reprezentacją Polski kadetek zdobył Mistrzostwo Europy. W składzie tamtejszej reprezentacji były m.in. Kornelia Moskwa, Aleksandra Wańczyk, Karolina Piśla (znane z gry w bialskim klubie), Malwina Smarzek, Małgorzata Śmieszek czy Magdalena Damaske, które każdy kibic siatkówki zna lepiej lub gorzej.

Trener Grzegorz Kosatka to były siatkarz grający w m.in. w takich klubach jak Skra Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała, Górnik Radlin czy MCKiS Jaworzno, AZS Olsztyn i Stoczniowcu Gdańsk. Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął karierę trenerską. W klubie z Bielska-Białej trener Grzegorz Kosatka szkolił zespoły młodzieżowe oraz grupy naborowe, a więc dzieci, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z siatkówką. Pod wodzą trenera Kosatki juniorki BKS Stal powróciły do najlepszych drużyn w Polsce dwukrotnie grając w turnieju finałowym Mistrzostw Polski Juniorek (5. i 8. miejsce). Na koncie trenera Kosatki również kilka medali Mistrzostw Śląska z bielskimi siatkarkami, a także udział w Młodej Lidze Kobiet, która w polskich rozgrywkach istniała przez trzy lata.

- Jestem bardzo wdzięczny, że mogłem pracować w tak utytułowanym klubie jak BKS. Te pięć lat było bardzo pozytywnym okresem w moim życiu. Wiele się tu nauczyłem i wiele doświadczyłem. Przeszedłem w tym klubie wszystkie szczeble szkoleniowe, ale żałuję, że nie miałem możliwości pracy z pierwszym zespołem. Teraz przyszedł czas na nowe wyzwania, ale nie zamykam sobie drogi powrotnej. Jestem bielszczaninem i być może jeszcze kiedyś będę miał możliwość pracy w BKS! Na pewno tego nie wykluczam! - mówi trener Grzegorz Kosatka.

BM / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.