Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lipca 2019
  • wyświetleń: 2261

Koalicja na lewicy. Koperski i Ziegler-Chamielec kandydatami na posłów?

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia i Lewica Razem stworzą koalicję w wyborach parlamentarnych. Najprawdopodobniej na liście kandydatów w okręgu nr 27 znajdą się Przemysław Koperski (SLD) i Anita Ziegler-Chamielec (Wiosna).

lewica razem


W ostatnich dniach liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem ogłosili chęć wspólnego startu w wyborach parlamentarnych jesienią 2019 roku. Zarządy krajowe partii toczą obecnie rozmowy na temat dokładnej formuły startu. Na poziomie lokalnym w Bielsku-Białej 23 lipca doszło jednak do pierwszego spotkania przedstawicieli partii.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Anita Ziegler-Chamielec (Wiosna), Leszek Czylok (Wiosna), Przemysław Koperski (SLD), Justyna Borowiec (SLD), Katarzyna Gasparska (Razem), Paweł Miech (Razem). Dyskutowano na temat strategii w kampanii. Szczegóły programu komitetu są jeszcze ustalane na poziomie centralnym. Zapewne istotnymi punktami programu będą tematy dotyczące ochrony środowiska, świeckie państwo, prawa kobiet, prawa pracownicze i jakość usług publicznych.

- Łączą nas wartości, idee i programowo również jesteśmy spójni. Do tej pory różniliśmy się tylko formą przekazu. Różnorodność jest sexy i taka będzie cała nasza, wspólna kampania. Cieszę się bardzo z tej współpracy, bo do tej pory krzyżowały się nasze drogi w działalności na rzecz społeczności Bielska-Białej, Żywca, Cieszyna, czy Pszczyny. Dziś oficjalnie, wspólnie możemy tę działalność kontynuować - stwierdziła Anita Ziegler-Chamielec (Wiosna).

Przemysław Koperski (SLD) stwierdził: Mamy bardzo ważną i dobrą wiadomość dla mieszkańców Bielska-Białej, Pszczyny, Żywca i Cieszyna, w najbliższych wyborach, znajdziecie nas na wspólnej liście Lewicy.

- Uważamy, że polskie społeczeństwo ma poglądy znacznie bardziej lewicowe niż mogłoby się wydawać, do tej pory jednak partie lewicowe szły osobno i głosy się rozpraszały. Powstanie lewicowego bloku jest szansą na to, by ludzie reprezentujący lewicowe wartości mieli mocną reprezentacje w parlamencie - dodał Paweł Miech (Razem).

Przypominamy, że próg wyborczy dla koalicji wynosi 8%.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.