Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 lipca 2019
  • wyświetleń: 2827

Dzielnicowy zatrzymał radiowóz i udzielił pierwszej pomocy

St. sierż. Jakub Pastor, dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, podczas obchodu rejonu służbowego zauważył 86-latka, który zasłabł na ulicy.

dzielnicowy
st. sierż. Jakub Pastor · fot. KMP Bielsko-Biała


Starszemu mężczyźnie pomagali przechodnie. Policjant zatrzymał radiowóz i udzielił mu pierwszej pomocy oraz wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Dzięki jego reakcji mężczyznę sprawnie przewieziono do szpitala.

Pomagamy i chronimy - to dewiza jaką kierują się bielscy dzielnicowi. Istotą zmiany funkcjonowania policji, której ważnym elementem jest program "Dzielnicowy bliżej nas", jest faktyczne zbliżenie policji do społeczeństwa i zainteresowanie go szeroko pojmowaną problematyką bezpieczeństwa.

W obszarze służby dzielnicowych wdrażane są systemowe rozwiązania mające na celu przywrócenie rangi temu jakże ważnemu stanowisku, które ugruntowane jest już historycznie, jak żadne inne stanowisko w policji.

Działania realizowane w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" mają charakter przekrojowy, poczynając od dobór policjantów o optymalnych predyspozycjach do pełnienia funkcji dzielnicowego, właściwe ich szkolenie ukierunkowane nie tylko na podnoszenie poziomu wiedzy zawodowej, ale również podnoszenie tzw. kompetencji miękkich, poprzez zapewnienie dostępu do nowych narzędzi komunikacji społecznej i gruntowną zmianę organizacji służby, na zapewnieniu właściwych warunków lokalowych i narzędzi pracy skończywszy.

W działaniach tych wykorzystywany jest dorobek nauk społecznych i prowadzone są one we współpracy ze światem nauki, jak i innymi podmiotami działającymi na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa.

Istotnym elementem programu są działania mające na celu propagowanie, zarówno właściwych postaw dzielnicowych i społeczności lokalnych, jak i uzyskanych wspólnie efektów.

Najważniejszy jest jednak cel, którym jest szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej, uspołecznienie działań policji oraz zbudowanie zaufania pomiędzy policją a obywatelami. Zaufania, które jest niezbędne dla aktywizacji społeczności lokalnej w działaniach skutkujących tworzeniem lokalnych koalicji działających na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.