Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 1981

Jak sfinansować wyjazd dziecka na wakacje? Poznaj 5 sposobów

Materiał partnera:

Wakacje za pasem, jednak co zrobić, gdy w portfelu pustka? Poznaj 5 sposobów na dofinansowanie wakacji Twojego dziecka!

Jak sfinansować wyjazd dziecka na wakacje?


Wyjazd na wakacje to dla wielu niemały wydatek. Zdarza się także, że wybranie się na urlop całą rodziną nie jest możliwe, dlatego rodzice decydują się na zorganizowanie wypoczynku dla dziecka. Sposobów na wakacje dla najmłodszych jest wiele. Dzieci mogą pojechać na obóz tematyczny (np. językowy czy survivalowy), obóz harcerski, kolonie czy wymianę. Jednak jak dofinansować wyjazd, gdy w domowym budżecie brakuje pieniędzy? Poznaj pięć sposobów na pozyskanie środków niezbędnych do wysłania dziecka na wymarzone wakacje.

Pożyczka bez prowizjiPożyczka bez kosztów to jeden z najlepszych sposobów na stosunkowo szybkie pozyskanie dodatkowych środków, które przydadzą się, np. na zorganizowanie wakacji dla dziecka. Taki zastrzyk gotówki w wielu przypadkach nie wymaga dodatkowych zaświadczeń, dlatego - jeśli wcześniej nie zaplanowaliście wyjazdu dla swojej pociechy, wciąż macie szansę na pokrycie kosztów kolonii czy obozu. Przygotowana przez Vivus pierwsza pożyczka bez prowizji ma tę zaletę, iż wszystkie formalności można dopełnić internetowo - szczegóły dostępne są na stronie https://www.vivus.pl/pozyczka-pozabankowa-prywatna. Pożyczka online sprawi, że zdobędziecie pieniądze na wakacje dziecka bez konieczności wychodzenia z domu.

Partycypacja rodzinySposobem na pokrycie niemałych kosztów wyjazdu dziecka na wakacje jest partycypacja rodziny. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej i uprzedzić bliskich, by nie przynosili maluchowi prezentów w ciągu roku, a wręczali mu niewielkie sumy, które następnie dziecko będzie odkładać na wakacyjny wyjazd. To rozwiązanie pozwoli nie tylko odciążyć domowy budżet, ale przyczyni się także do wykształcenia w młodym człowieku nawyku oszczędzania i szanowania pieniędzy.

Jednak co, jeśli dziecko nie uzbierało odpowiedniej kwoty a wakacje za pasem? W tej sytuacji możecie poprosić bliskich o partycypację w kosztach wyjazdu, jednak musicie pamiętać, by zwrócić uwagę na sytuację finansową i wysokość dochodów osób, do których zwracacie się o pomoc. Koniecznie musicie także podać termin zwrotu gotówki.

Możecie również przedyskutować warunki spłaty długu - być może krewni zgodzą się na oddanie pożyczki w ratach? Jeśli wasze dziecko obchodzi urodziny w najbliższych miesiącach, możecie poprosić rodzinę, by zrezygnowała z prezentów, w zamian za to przekazując niewielką kwotę na wakacyjny wyjazd. Pamiętajcie jednak, by nie dyktować sum! Nie zapominajcie także o tym, że składka na kolonię czy wycieczkę jest dobrowolna, dlatego nie zmuszajcie rodziny do partycypowania w kosztach.

Partycypowanie w kosztach wyjazdu dla dziecka to dobry pomysł na odciążenie domowego budżetu, jednak pamiętajcie, że jeśli rodzina nie składa się na wakacje dobrowolnie, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pożyczki bez prowizji*, o czym przypominają specjaliści Vivus: na stronie https://www.vivus.pl/moje-finanse/pierwsza-pozyczka-za-darmo/.

Taki zastrzyk gotówki jest bezpieczniejszy i bardziej elastyczny niż w przypadku zobowiązań rodzinnych. Ponadto pożyczka u profesjonalistów nie wymaga tłumaczenia się i proszenia o pomoc, co dla wielu osób może być bardzo krępujące.

Sięgnięcie po domowe oszczędnościJeśli regularnie i sprawnie planujecie domowy budżet, z pewnością uda wam się wysłać dziecko na wakacje bez konieczności brania pożyczki. Zawsze możecie skorzystać z własnych oszczędności. Planując finanse, warto mieć specjalny fundusz przeznaczony na potrzeby dziecka. Poza regularnymi wpłatami z pensji, możecie dokładać do niego środki, które pojawiają się ponadprogramowo, czyli gotówkę, jaką dzieci otrzymują w prezencie lub część świadczeń rodzinnych, jeśli je pobieracie.

Oczywiście oszczędności nie zawsze są wystarczające, by wysłać malucha na wymarzone kolonie, jednak warto zachęcać pociechę do wspólnego odkładania pieniędzy. Być może wspólnymi siłami uda się uzbierać niezbędną kwotę. Sposobem na zasilenie oszczędności dziecka mogą być też wykonywane przez niego drobne prace.

Oczywiście nie zachęcamy do wykorzystywania dzieci! Warto jednak zastanowić się, czy starsza pani mieszkająca po sąsiedzku nie potrzebuje przyniesienia zakupów lub wyprowadzenia psa od czasu do czasu. Jeśli takie osoby są w pobliżu, dobrym pomysłem jest zachęcenie dziecka do skontaktowania się z nimi, wyjaśnienia celu pracy i umówienia się na drobne wynagrodzenie. Pamiętajcie, że zapłata za takie czynności powinna być symboliczna, dlatego nie należy wymuszać większych kwot.

Programy dla rodzinWiele instytucji (nie tylko rządowych, ale także z trzeciego sektora) organizuje specjalne programy przeznaczone dla rodzin w niełatwej sytuacji finansowej. Dobrym pomysłem jest znalezienie fundacji czy stowarzyszenia, która wspiera najmłodszych i pomaga wyjechać im na wymarzone wakacje. Reguły wyjazdu z pomocą takich miejsc są różne.

W wielu sytuacjach rodzice muszą pokryć część kosztów, jednak zdarza się, że kolonie czy obozy są całkowicie darmowe. Bywanie w fundacji czy stowarzyszeniu to jednak nie tylko darmowe wakacje. To również sposób na poznanie rówieśników, ich rodzin i wspólne spędzanie czasu wolnego. Trzeba dodać, że w organizacjach pozarządowych nie brak pasjonatów, dlatego atrakcje dla najmłodszych są przygotowane z ogromnym zaangażowaniem i z pewnością każde z dzieci znajdzie coś dla siebie.

NGO to także miejsca, które wspierają talenty, dlatego maluchy mają szansę nie tylko na bezpłatne wyjazdy, ale przede wszystkim na profesjonalną opiekę i dodatkowe zajęcia edukacyjne czy artystyczne przez cały rok. Pracujesz na podstawie umowy o pracę? W Twojej firmie pracodawca założył zakładowy fundusz świadczeń socjalnych? Nawet u pracodawców niezobowiązanych do prowadzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych można postarać się o jednorazowe świadczenie urlopowe. Takie dofinansowanie do wypoczynku z pewnością poprawi Twoją sytuację materialną w obliczu zbliżających się wakacji - warto się nimi zainteresować.

Lato w mieścieChoć lato w mieście wydaje się mało atrakcyjne dla dzieci, które większość czasu spędzają w aglomeracjach, warto zwrócić uwagę na ofertę domów kultury i miejskich ośrodków pomocy społecznej. Takie organizacje nierzadko organizują lato w mieście, czyli akcję skierowaną dla najmłodszych, które nie mają w perspektywie długich wyjazdów wakacyjnych.

Korzystając z oferty wspomnianych instytucji możemy nie tylko zapewnić wartościowy czas wolny naszym pociechom, ale w wielu przypadkach możemy także wysłać nasze dzieci na krótkie wakacje. W zależności od rodzaju placówki, od jej regulacji wewnętrznych i od miasta, w którym ona się znajduje, koszty wyjazdu będą pokryte w całości lub będą wymagały wsparcia finansowego rodziców. Bez względu na rodzaj pomocy, suma niezbędna do zorganizowania wymarzonych wakacji dla dziecka będzie niższa, dlatego warto skorzystać z programu pomocy.

Wakacyjne wyjazdy to niemałe obciążenie dla rodzinnego budżetu, dlatego planując kolonie czy obóz dla dziecka, warto zastanowić się nad sposobem pozyskania dodatkowych środków na ten cel. Jednym z rozwiązań jest zaangażowanie pociechy we wspólne oszczędzanie i odkładanie co miesiąc niewielkich sum, które pozwolą zapewnić letnie atrakcje.

W przypadku kiedy chomikowanie pieniędzy nie zdało egzaminu lub okazało się niewystarczające, możecie poprosić o pomoc rodzinę lub zaproponować najbliższym rezygnację, które dzieci otrzymują regularnie i dołożenie się do wakacyjnego wyjazdu. To rozwiązanie wymaga jednak wyjaśnienia trudnej sytuacji finansowej, co dla wielu może być krępujące, dlatego warto rozważyć pożyczkę bez kosztów, którą można wziąć bez wychodzenia z domu. Korzystając z tej opcji, nie zapomnijcie o zaplanowaniu finansów na najbliższe miesiące i uwzględnieniu w nich rat spłaty!

* Pożyczkodawcą jest Vivus Finance sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - reprezentatywny przykład dla pierwszej pożyczki udzielanej za pośrednictwem strony internetowej www.vivus.pl lub przez telefon: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 0% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 1000; całkowita kwota do zapłaty 1000 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 0 zł; umowa na 30 dni. Stan na 28.03.2019 r. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.