bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 2714

[ZDJĘCIA] Urządzenie na placu Chrobrego może uratować życie

13 lipca na pl. Bolesława Chrobrego, na ręce Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, został przekazany defibrylator AED. Sprzęt ufundowany został przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa.

Defibrylator AED dla miasta - 13.07.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Wydarzenie było związane z kampanią społeczną pn. "Bezpieczna Autostrada", która organizowana jest od 2018 roku przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Compensa we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podczas sobotniej akcji przeprowadzono m.in. edukację w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy i użycia defibrylatora AED. Ponadto mieszkańcy miasta mogli skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego, pulsu, zawartości tlenu we krwi, masażu karku oraz sprawdzenia reakcji po spożyciu alkoholu (alkogogle) i środków psychoaktywnych (narkogogle).

Defibrylator AED został umieszczony w specjalnej skrzynce, która zlokalizowana jest na pl. Bolesława Chrobrego (przy wejściu do windy).

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.