Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 3462

Bielski sędzia zatrzymał kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą

We właściwym miejscu i czasie znalazł się jeden z sędziów Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. W czasie wolnym od służby ujął i przekazał policjantom sprawczynię kradzieży rozbójniczej, która w jednym z bielskich urzędów pocztowych skradła towar wartości 200 złotych.

zatrzymanie
Bielski sędzia zatrzymał kobietę podejrzaną o kradzież rozbójniczą · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych. W salonie sprzedaży jednego z bielskich urzędów pocztowych pracownica ochrony zauważyła na monitoringu jak pewna klientka zabiera z wystawy kilka portfeli oraz opakowania z grami i wychodzi z budynku. Podeszła do niej, aby ją powstrzymać. Wtedy 32-latka odepchnęła ją i zaczęła uciekać. Pracownica ochrony ruszyła za nią w pościg. Biegnące kobiety zauważył jeden z przechodniów. Ruszył on w pościg za uciekinierką i ją schwytał.

Okazało się, że przechodniem tym jest sędzia z Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Kiedy wzywał na miejsce patrol policji akurat przejeżdżali tamtędy policjanci wydziału konwojowego wracający do komendy z czynności służbowych. Sędzia zatrzymał przejeżdżający radiowóz i poinformował ich o zajściu. Mundurowi zatrzymali kobietę podejrzaną o wymuszenie rozbójnicze. Zatrzymana bielszczanka była nietrzeźwa - badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu.

Na szczęście pracownica poczty nie doznała poważnych obrażeń, a całe skradzione przez złodziejkę mienie odzyskano. 32-latka po nocy spędzonej w policyjnym areszcie została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży rozbójniczej i została objęta policyjnym dozorem. Za przestępstwo grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.