Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lipca 2019
  • wyświetleń: 12375

[FOTO] Pożar poddasza kamienicy przy ul. Straconki. Trzy osoby ranne!

W poniedziałek wczesnym rankiem przy ulicy Straconki w Bielsku-Białej doszło do pożaru poddasza kamienicy. Zgłoszenie z błędnym adresem wpłynęło do służb kwadrans przed godziną 5:00.

Pożar kamienicy przy ul. Straconki - 15.07.2019 · fot. sid / bielsko.info


Ze zgłoszenia wynikało, że pali się pod adresem Górska 166. To prywatna posesja w Małej Straconce około 3 kilometry od miejsca właściwego pożaru. Druhowie OSP Straconka jako pierwsi dojechali pod wskazany adres, gdzie jak się okazało nie było pożaru. Zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jadące ulicą Górską od strony miasta, zostały zatrzymane przez mieszkańców, którzy wskazali faktyczne miejsce interwencji (ul. Straconki 166).

W pierwszej fazie akcji gaśniczej konieczne było dokładne sprawdzenie obiektu, pod kątem osób znajdujących się wewnątrz. Były trudności z ustawieniem drabiny mechanicznej obok budynku. Strażacy najpierw musieli utorować sobie drogę piłami łańcuchowymi. Pożar udało się opanować w ciągu kilkunastu minut. Doszczętnie spłonęło mieszkanie na ostatnim piętrze kamienicy. Ogień objął także strych i część konstrukcji dachu. Ten nadaje się tylko do rozbiórki.

Trzy osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych, a następnie do szpitala. Życiu poszkodowanych nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W pobliżu miejsca pożaru nie było żadnego sprawnego hydrantu. Strażacy utworzyli punkt czerpania wody przy ul. Górskiej w okolicy wiaduktu trasy S-1 (około 500 metrów od miejsca pożaru). Dogaszanie potrwa kilka kolejnych godzin. Przyczynę pożaru będą ustalać policjanci. Na chwilę obecną nie wiadomo czy lokatorzy wrócą do swoich mieszkań. Na miejsce zostali wezwani pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej, którzy w razie takiej konieczności będą organizować lokale zastępcze dla pogorzelców.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.