bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 maja 2012
  • wyświetleń: 4846

Konsultacje w sprawie drogi S1

Po raz kolejny rozpoczynają się konsultacje dotyczące przebiegu drogi S1 na odcinku Mysłowice - Kosztowy - Bielsko-Biała. Tym razem prowadzi je nowa firma projektowa KV Projekty Inżynieryjne i Architektoniczne.

Oświęcim, droga S1
W Oświęcimiu odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. drogi S1. · fot. UM Oświęcim


droga
Odcinek Mysłowice - Kosztowy - "Suchy Potok" węzeł w Bielsku-Białej będzie miał około 40 km.


Spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu, przez który również ma przebiegać trasa. Obecni na spotkaniu projektanci przedstawili cztery, skorygowane w stosunku do poprzednich, warianty przebiegu planowanej drogi ekspresowej.

Firma projektowa przygotowuje niezbędną dokumentację do złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Rozpatrywane będą wszystkie warianty trasy. Wydanie decyzji poprzedzone będzie konsultacjami społecznymi.

Droga ekspresowa S1 ma mieć około 130 km długości i będzie przebiegać przez województwa śląskie i częściowo małopolskie. Odcinek Mysłowice - Kosztowy - "Suchy Potok" węzeł w Bielsku-Białej będzie miał około 40 km. S1 zgodnie z planami połączy Pyrzowice (A1) z granicą z Czechami w Cieszynie - Boguszowicach oraz czeską drogą ekspresową R48.

new / bielsko.info, źródło: UM Oświęcim

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.