Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 lipca 2019
  • wyświetleń: 719

Śledzenie przesyłki - dlaczego jest tak istotne?

Materiał partnera:

Czekasz na paczkę i niecierpliwisz się, bo nie wiesz, czy sklep internetowy już ją nadał? A może to ty jesteś właścicielem sklepu i chcesz mieć kontrolę nad wszystkimi przesyłkami? Albo wysłałeś paczkę do kogoś z rodziny i chciałbyś wiedzieć, czy nadawca już ją odebrał? Na szczęście jest proste rozwiązanie - śledzenie statusów paczek w dedykowanych aplikacjach - dzięki którym przewozy kurierskie nie będą już mieć przed tobą żadnych tajemnic. Śledzenie przesyłki to bardzo wygodna opcja oczekiwania na przesyłki, gdyż zapewnia pełną kontrolę nad całym procesem logistycznym. Część aplikacji (np. stworzona przez firmę InPost) wysyła też powiadomienia push w aplikacji InPost Mobile, co dodatkowo ułatwia cały proces.

Śledzenie przesyłki  - dlaczego jest tak istotne?


Oczekiwanie na paczkęNikt nie lubi tracić czasu i czekać na kuriera, zwłaszcza, gdy nie wiemy, czy przyjedzie z naszą paczką dzisiaj czy może następnego dnia. W dzisiejszych czasach rzadko możemy sobie pozwolić na pozostanie w domu i rezygnację z zawodowych obowiązków, dlatego tak ważne jest dla odbiorcy poznanie aktualnego statusu paczki, aby mógł zaplanować sobie najbliższe godziny lub kolejny dzień. Jest to szczególnie istotne, gdy została wybrana opcja dostawy „kurier za pobraniem” - trzeba wtedy nie tylko być w domu, ale także mieć przygotowaną gotówkę, aby odebrać paczkę. Warto tutaj przypomnieć, że kurierów InPost można zapłacić także kartą płatniczą, gdyż wszyscy kurierzy posiadają już mobilne terminale. Odbiorcy mogą korzystać z usługi paczka za pobraniem bez płacenia gotówką, co ułatwia i przyspiesza cały proces odbioru, a jednocześnie sprawia, że jest on bardziej bezpieczny.

Może być też tak, że mimo największych starań, naszych planów nie da się pogodzić z wizytą kuriera. Dzięki informacjom zawartym w aplikacji, można przekierować naszą paczkę, np. do sąsiada lub wybrać inny termin dostawy.

Nadanie przesyłki kurierskiejDzięki aplikacjom kurierskim można śledzić drogę przesyłki do odbiorcy i upewnić się, że prezent, który wysłaliśmy, na pewno zostanie dostarczony na czas. Widząc zmieniające się statusy przesyłki można śledzić poszczególne etapy jej drogi. Jeśli zaś jej status długo się nie zmienia, jest to szansa, aby szybko zareagować i spróbować wyjaśnić sytuację np. telefonicznie, kontaktując się z działem obsługi klienta. Często jest jednak tak, że status „w doręczeniu” może być długo widoczny - kurierzy często pracują od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora -kurier rano mógł załadować paczkę do samochodu, ale de facto możemy ją otrzymać dopiero wieczorem, gdyż nasz dom będzie na końcu trasy wyznaczonej przez koordynatora zespołu kurierskiego. Warto więc być na bieżąco i monitorować przesyłkę, ale też uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać na kuriera.