Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 lipca 2019
  • wyświetleń: 1269

Mrówki w domu - jak je skutecznie zwalczyć?

Materiał partnera:

Mrówki to owady, które żyją w zorganizowanych społecznościach, gdzie rozmnażaniem oraz zakładaniem nowych gniazd zajmują się nieliczne królowe. Natomiast zadaniem mrówek robotnic jest zdobywanie pokarmu i opieka nad królową oraz larwami. Niekiedy zdarza się tak, że cała taka społeczność mrówek pojawia się jako niechciany gość w domu mieszkalnym. Dlaczego się tak dzieje, jakim staje się to zagrożeniem i jak sobie z tym poradzić? O tym poniżej.

Mrówki w domu - jak je skutecznie zwalczyć?


Mrówki w domuZ zasady mrówki są stworzeniami niegroźnymi, a nawet pożytecznymi. Skutecznie oczyszczają one bowiem teren i zjadają mszyce — dlatego na dworze nigdy się z nimi nie walczy. Jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy pojawiają się one w budynku. Wchodzą do niego zawsze z jednego powodu: dlatego, że znajdują w nim łatwy dostęp do pożywienia. Do tego mrówki bardzo szybko się rozmnażają i w krótkim czasie robi się ich bardzo dużo. Wtedy jeszcze trudniej je wytępić. Dlatego, kiedy tylko w domu zauważy się takie zagrożenie — trzeba się nim od razu zająć. W domu mogą pojawić się takie gatunki mrówek jak: gmachówki, hurtnice, mrówki darniowe, rudnice, amazonki i oczywiście najpopularniejsze — mrówki faraona, które budują swoje gniazda w drewnianych szczelinach. Sprawia to, że mogą mocno zniszczyć domowe elementy z drewna — na przykład podłogi. Co więcej, o obecności mrówek w mieszkaniu mogą świadczyć również ślady ugryzień na ludzkiej skórze.

Usługa zwalczania mrówek - https://www.stander.pl/uslugi/zwalczanie-mrowek-w-domu-i-ogrodzie-ekologicznymi-sposobami/

Zwalczanie mrówek w domuWalka z mrówkami w domu nie jest łatwa — szczególnie ta samodzielna. Wśród pierwszych działań musi zawsze pojawić się orientacja w sytuacji, to znaczy sprawdzenie, z którego dokładnie miejsca mrówki weszły do domu. Wtedy należy usunąć wszystkie takie szczeliny: zatkać je wybranym materiałem czy na przykład pozaklejać gipsem. Wśród tak zwanych "domowych sposobów" zwalczania mrówek, można natomiast wymienić: odstraszanie ich zapachem octu, spryskanie trasy ich wędrówek sokiem z cytryny lub rozsypanie na niej proszku do pieczenia. Substancjami, które mogą tutaj pomóc, będą też: cynamon, węgiel drzewny terpentyna czy drobno posiekane świeże zioła (mięta, majeranek, wrotycz). Prawda jest jednak taka, że indywidualne usuwanie mrówek — szczególnie tych, które szybko się rozmnożyły, może nie być zadaniem łatwym, czasem jest wręcz niewykonalne. Aby mrówki zniknęły z domu całkowicie, konieczna będzie pomoc profesjonalnej firmy, która zrobi to w sposób bezpieczny, a przede wszystkim całkowicie skuteczny. Taka dezynsekcja zwalczy insekty oraz ich gniazda, przywracając w domu właściwe warunki sanitarne.