bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2012
  • 19 maja 2012
  • wyświetleń: 3075

Dni Otwartych Strażnic w Bielsku

W 2012 roku mija 20 lat istnienia Państwowej Straży Pożarnej, której głównym zadaniem jest walka z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami.

Reklama

Strażak
W maju możemy podejrzeć pracę strażaków podczas Dni Otwartych.


W związku z tym jubileuszem Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej chciałby zaprosić chętnych przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także ponadgimnazjalnych na „Dni Otwartych Strażnic” realizowane w naszych Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych, gdzie dzieci i młodzież mają okazję zapoznać się z pracą strażaków oraz podstawami ratownictwa medycznego w zakresie opatrywania ran i poparzeń, a także wzywania pomocy na miejsce zdarzenia.

Akcja „Dni Otwartych Strażnic z okazji jubileuszu XX - lecia PSP” będzie trwała przez cały maj. Placówki oświatowe, które chciałyby wziąć udział w akcji prosimy o zgłoszenia do dowódców Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych celem ustalenia terminu wizyty:
- Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 ul. Leszczyńska 43 - Tel. (0-33) 812-22-33 wew.146
- Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 ul. Wapienicka 12 - Tel. (0-33) 818-44-23

Akcja ma na celu poszerzenie wiedzy na temat działalności straży pożarnej, a także popularyzację zasad bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń.

new / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.