bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • wyświetleń: 2121

Przez niedopałek papierosa mogła spłonąć kamienica "Pod Żabami"

Policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej wyjaśniają przyczyny zaprószenia ognia w kamienicy przy ul. Targowej. Prawdopodobnie przez niedopałek papierosa w pomieszczeniu piwnicznym zapalił się węgiel. Ogień zagasiła woda z nadpalonej rury PVC, która biegła nad składowanym opałem.

straż pożarna
Przez niedopałek papierosa mogła spłonąć zabytkowa kamienica pod Żabami · fot. Bielskie Drogi


W poniedziałek w godzinach wieczornych straż pożarna podjęła interwencję w jednej z zabytkowych kamienic w Bielsku-Białej przy ulicy Targowej. W jednym z pomieszczeń piwnicznych powstało zarzewie ognia. Na szczęście z nadpalonej rury PVC zaczęła wylewać się woda, która zagasiła ogień. Na miejscu policyjny technik wraz ze śledczym i strażakami ustalili, że do pożaru doszło najprawdopodobniej przez niedopałek papierosa wrzucony przez uchylone okno piwniczne.

Niedopałek spadł na miejsce, gdzie składowany był opał. Powstał pożar. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności nad opałem biegła rura z wodą, z której po nadpaleniu wylewająca się woda ugasiła zarzewie ognia. Strażacy dogasili ogień i oddymili pomieszczenia.

W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń, stanowiło ono jednak duże zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy. Teraz sprawę wyjaśniają śledczy z drugiego komisariatu.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.